Padomi pircējiem sirdij un maciņam draudzīgam veikala apmeklējumam

30.Augusts, 2021
Apmaksātā publikācija
Portālā

Iepirkšanās ir ļoti mainīgs process, atkarīgs no dzīves situācijas un dzīves stila. Eksperti noskaidrojuši, ka ir starpība, vai esat precējies vai neprecējies, ģimene ar bērniem, pensionārs, cilvēks ar pilnu vai daļēju nodarbinātību.

Visi šie faktori neizbēgami ietekmē to, kad cilvēks dodas iepirkties, kā arī to, cik laika un naudas gatavs iztērēt. Lai nu kā, ja pirkumi tiek veikti ar saprātīgu pieeju un vērīgu attieksmi pret cenām un īpašiem piedāvājumiem, var panākt pamatīgu līdzekļu ietaupījuma mēneša beigās.

Esam apkopojuši dažus vispārīgus padomus, kas ir piemēroti visiem:

• vienmēr sastādīt nepieciešamo pirkumu sarakstu;

• vienmēr salīdzināt veikalu un lielveikalu piedāvājumus, iespējams, ar dažādiem reklāmas bukletiem vai arī tiešsaistē;

• vienmēr jāpārbauda, vai esat paņēmis līdzi atlaižu karti, ja paredzēts iepirkties lielveikalā;

• vienmēr jālasa informāciju uz etiķetēm, īpašu uzmanību pievēršot produktu derīguma termiņiem un kvantitatīvajiem raksturlielumiem;

• vienmēr jāpievērš uzmanība īpašajiem piedāvājumiem un atlaidēm;

• vienmēr jāpārbauda, kā un kādā daudzumā piepildīts groziņš, pirms tiek samaksāts: vai viss ir paņemts vai kaut kā tomēr trūkst?

Viens no saprātīga pirkuma pamatlikumiem: pēc iespējas precīzāk ievērot sastādīto sarakstu. Tādējādi var izvairīties no nevajadzīgiem pirkumiem un, attiecīgi, liekiem izdevumiem. Vienādam vai līdzvērtīgam produktam vēlams pārbaudīt, vai kādam no produktiem ir labvēlīgāki pirkuma nosacījumi (zemāka cena, lielāks daudzums, uzkrājumi vai to trūkums, ilgāks glabāšanas termiņš u.c.).

Jāvairās no impulsīviem pirkumiem, iespējams, produktiem vai precēm, kas pēc tam netiks patērētas vai izmantotas; tas nav tikai likums, ko diktē veselais saprāts, bet arī vissvarīgākais padoms, lai veiktu pirkumus saprātīgi un taupīgi.

Lielveikaliem ir loģistika un preču pozicionēšana, pietiekami līdzīga un rūpīgi pārdomāta. Dārzeņu un augļu nodaļa bieži atrodas pie ieejas, lai dotu uzreiz priekšstatu par tīrību un svaigumu, bet košļājamās gumijas, šokolādes olas, karameles un tālruņu papildināšanas kartītes parasti atrodas gar kasi, jo gaidīšanas laikā jums var ienākt ideja nopirkt kādu nieku.

Protams, iepirkšanās procesam atvēlēts pietiekami ilgs laiks ir svarīgs moments, veicot mērķtiecīgus un atbildīgus pirkumus, palaižot garām tik izdevīgus piedāvājumus kā Maxima akcija. Citādi var gadīties atnākt līdz kasei ar grozu, kas piepildīts ar ne sevišķi vajadzīgām, turklāt dārgām precēm. Jāmeklē vislabākās preces, ņemot vērā cenu un kvalitātes attiecības, - tā ir viena no visprātīgākajām pieejām pirkuma veikšanai.

Un pēdējais, bet ne mazāk svarīgs padoms, kas attiecas uz dārzeņu un augļu pirkšanu, ir sekot līdzi produktu sezonai. Ir vērts iegādāties sezonas dārzeņus un augļus, jo to cena par kilogramu ir viennozīmīgi zemāka par sezonas produktu cenu.

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru