Nevis samazinājums, bet 0 negadījumu darbā
Valsts darba inspekcijas (VDI) informācija liecina, ka aizvadītajā gadā nelaimes gadījumos darbā cietis 2091 nodarbinātais, turklāt 208 guvuši smagus veselības traucējumus, bet vēl 27 diemžēl gājuši bojā. Turklāt šī statistika nevis mazinās, bet ar katru gadu pieaug. Kas jādara citādi darba drošības un aizsardzības jomā, lai negatīvo statistikas līkni salauztu?
Visbiežāk nelaimes gadījumiem darba vietās ir pakļauti darbinieki no tādām nozarēm kā apstrādes rūpniecība, vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība, transports un uzglabāšana, būvniecība, kā arī veselības un sociālā aprūpe.
Savā darbā lielu uzmanību veltu tieši apstrādes rūpniecībai, kas ir arī viena no svarīgākajām tautsaimniecības nozarēm Latvijā. Pērn rūpniecības produkcijas apjoms palielinājās par 6,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Protams, šobrīd visa pasaule, arī Latvija vēro un analizē, kā karš Ukrainā un jau pirms tam piedzīvotais energoresursu cenu kāpums un loģistikas izaicinājumi piegāžu ķēdēs atspoguļosies ekonomiskajos rādītājos šajā gadā, tomēr tieši šobrīd kritums nav novērots, un Latvijā metālapstrādes nozarē pastāvīgi vakantas ir vidēji 3000 darba vietas.
Tomēr līdzās uzskaitītajam nozares potenciālam, ņemot vērā VDI statistiku, svarīgi ir nenogurstoši atgādināt, kādu atbildību katrs darba devējs un arī katrs darbinieks individuāli uzņemas, uzticot un darot darbu, kas ir pakļauts ievērojami augstākiem riskiem, nekā vidējais ofisa darbinieks piedzīvo visā savā profesionālajā dzīvē.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv