Neērto, bet attīstībai nepieciešamo lēmumu laiks
Lai arī Covid-19 pandēmija turpinās, Latvijas ekonomika joprojām uzrāda pozitīvus rezultātus. Šī gada pirmajos trīs ceturkšņos ekonomika ir palielinājusies par 5,2%, un arī nākamā gada izaugsmes perspektīvas ir labas.
Neskatoties uz atzīstamo sniegumu un prognozēm, mani tomēr bažīgu dara jautājums – vai pandēmijas negatīvā ietekme kādā brīdī nekļūs spēcīgāka? Un vai pienācīgi novērtējam jau klātesošos izaicinājumus ceļā uz ilgtspēju un sabiedrības sašķeltības mazināšanu?
Covid-19 – kādu laiku uz palikšanu
Lai arī vakcinācijas aptvere Latvijā ir pieaugusi un nu esam sasnieguši augstāko vakcinācijas pret Covid-19 aptveri Baltijā, jaunais Covid-19 paveids Omicron visā pasaulē, tostarp arī Latvijā, ir radījis milzīgu viļņošanos. Ir skaidrs, ka vīrusa klātbūtne ar tā pastāvīgi mutējošajiem paveidiem turpinās ietekmēt ekonomikas cikliskumu. Sfēras, kuras jau tagad ir vīrusa skartas, diemžēl atgūsies pakāpeniskāk.
Jo ātrāk sapratīsim, ka vīruss ir uz palikšanu, pielāgojot arī mūsu politiku, jo labāki būs gan mūsu epidemioloģiskie, gan ekonomikas rādītāji. Kā biznesam, tā arī iedzīvotājiem ir svarīga prognozējamība. Novilcinot lēmumu pieņemšanu līdz pēdējam brīdim, kas rezultējas mājsēdēs, raustām ekonomiku un vairojam neapmierinātību.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv