Kā tas strādā
Kopš kovida ēras sākuma attālinātais darbs kļuvis par normu lielai daļai Latvijas iedzīvotāju. Daudziem bijis arī jāpazaudē savs ienākumu avots.
Daļā gadījumu tas noticis tirgus kopējo pārmaiņu dēļ, taču bieži par iemeslu ir kalpojuši arī epidemioloģiskie ierobežojumi. Ko, piemēram, ar šādu «dzīves izaicinājumu» dara zemākā līmeņa darbinieks pirmspensijas vecumā? Mēģina spirināties!
Raksta turpinājumā aprakstīšu personiskos meklējumus. Neilgi pirms Viseiropas lokdauna sākuma caur dažādiem portāliem nosūtīju savu CV un motivācijas vēstuli vismaz simtam darba devēju ārzemēs. Gandrīz visos gadījumos saņēmu laipnu un vēl laipnāku atteikumu (dažkārt bija pat bauda lasīt šos smalkjūtīgi veidotos tekstus). Attiecīgajā meklējumu posmā novēroju, ka vismaz katrs desmitais darba piedāvājums ir krāpniecisks. Tā tas bija, piemēram, portālā Indeed, kas gan noteikti nav paša portāla vaina. Potenciālais darbinieks saņem piekrītošu atbildi, un no viņa tiek vilkti laukā dažādi dati, kas nekādi nesaistās ar iekārtošanos darbā. Ja neesi absolūts vientiesis, pameklē informāciju par konkrēto darba devēju, salīdzini ar sludinājuma autora dotajiem un izdari secinājumus.
Esmu periodiski palīdzējis kādai tulkošanas firmai, tādēļ pirms dažiem gadiem piereģistrējos kādā starptautiskā tulkotāju portālā. Un pērngad caur šo portālu saņēmu piedāvājumu iesaistīties runas transkripcijas projektā.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv