Meklējat jaunu hobiju? Izmēģiniet ģitārspēli!

7.Janvāris, 2021
Apmaksātā publikācija
Portālā

Atrast sev jaunu hobiju nekad nav par vēlu! Viss ir atkarīgs tikai no Jūsu vēlmes mācīties, un vecumam te nav absolūti nekādas nozīmes. Jaunu iemaņu apgūšana piepilda mūs ar pašpārliecību, dzīvesprieku, vēlmi turpināt attīstīties. Svarīgākais, lai nodarbe tiešām ietu pie sirds. Varbūt jau sen ievērojāt, ka Jūs saista mūzika? Iespējams, ka vēl bērnībā sapņojāt iemācīties spēlēt kādu mūzikas instrumentu, taču kādu iemeslu dēļ nesanāca? Nekas nav zaudēts, Jūs varat pamēģināt to tagad, - piemēram, apgūt ģitārspēli!

Kāpēc vērts izvēlēties tieši ģitāru? Jo tā ir viens populārākajiem mūzikas instrumentiem, kas ļauj izpildīt visdažādākos mūzikas stilus – no klasikas līdz rokam. Ģitārai ir patīkams skanējums un kompakti izmēri. Tātad to vienmēr var paņemt līdzi, ko nevar pateikt par daudziem citiem mūzikas instrumentiem, piemēram, klavierēm.

Kā iemācīties spēlēt? Par laimi, mūsdienās ir daudz veidu, kā apgūt jaunu hobiju, tostarp arī ģitārspēli. Protams, šoreiz runa nav par mūzikas skolu, kaut gan tas ir labākais veids, kā apgūt šo mākslu no A līdz Z. Ja mērķis ir spēlēšana hobija līmenī, pilnībā pietiks ar labu privātskolotāju vai pat interneta kursiem. Cītīgi mācoties, jau pēc pāris mēnešiem varēsiet nospēlēt vienkāršāku skaņdarbu, bet pēc 3-4 mēnešiem - daudz sarežģītāku. Tā būs lieliska motivācija turpināt, līdz sanāks nospēlēt jau vairākas iemīļotākās melodijas. Ja tomēr māc šaubas un šķiet, ka Jums nav izteiktas muzikālās dzirdes un diez vai kaut kas sanāks, - tomēr vērts pamēģināt! Centība var pārvarēt visu, būs nepieciešams tikai nedaudz ilgāks laiks.

Ko rezultātā Jūs iegūsiet?

- Hobiju, kas atbrīvo no stresa un iedvesmo. Iecienītākie skaņdarbi (turklāt savā izpildījumā!) atbrīvo prātu, atslābina ķermeni un attīsta radošumu. Kas zina, varbūt ar laiku varēsiet pat paeksperimentēt un sacerēt kādu personīgo skaņdarbu?

- Apbrīnu no radiem, draugiem un citiem Jūsu klausītājiem. Varēsiet iepriecināt visus ar liriskiem vai lustīgiem skaņdarbiem mājas ballītē, atpūšoties pie ugunskura vasaras vakarā utt. Oriģināli un neaizmirstami!

Patstāvīgi veidot harmoniskas skaņas un apvienot tās vienotā kompozīcijā ir liela bauda un gandarījums. Lai sāktu īstenot šo savu sapni, jāsāk ar galveno, – jāatrod un jāiegādājas ģitāra! Protams, var aizņemties to no kāda, taču savs instruments būs lielāka motivācija veltīt mācībām vairāk laika. Iesācējam ģitāras izvēle var radīt apjukumu, - tās atšķiras pēc veidiem, izmēriem, dizaina un dažiem citiem būtiskiem parametriem. Kuru labāk izvēlēties ģitārspēles apgūšanai, - lasiet tālāk!

Izvēlamies savu pirmo ģitāru. Ņemt klasisko vai akustisko?

Ģitāras mēdz būt klasiskās, akustiskās, elektroakustiskās un elektriskās. Lai cik vizuāli pievilcīgas nešķistu tieši elektriskās ģitāras, speciālisti tomēr iesaka sākt ģitārspēles apguvi ar klasisko vai akustisko modeli. Abas šīs ģitāras perfekti der iesācējiem, bet kuru no tām tieši izvēlēties ir atkarīgs no mūzikas žanra, kurš Jums vairāk iet pie sirds un kuru grasāties atskaņot.

 

Klasiskā ģitāra ir senākais no tās veidiem. Tā ir ideāla izvēle klasiskai mūzikai, romancēm, spāņu stila skaņdarbiem (piemēram, flamenko). Skanējums ir maigi sabalansēts, ģitāras korpuss - kompakts un parocīgs. Milzīga priekšrocība ir neilona stīgas, kuras ļoti saudzē pirkstus. Tas ir vērā ņemams iemesls, kura dēļ klasisko ģitāru visbiežāk iesaka iesācējiem, bērniem un pusaudžiem. Tāpat klasiskajam modelim ir izteikti plats grifs, kas ļauj iesācējiem izvairīties no kļūdām (nejauši pieskaroties nepareizajai stīgai, kad strauji mainās akordi). Arī cena ir iepriecinoša. Un, starp citu, tieši klasiskās ģitāras izmanto mūzikas skolās.

Akustiskā ģitāra ir universālāka un attiecīgi arī populārāka. Varēsiet atskaņot popmūziku, blūzu, džezu, kantri un pat roķīgus gabalus, tātad – neklasiskos stilus, paturot iespēju spēlēt arī klasiku. Šīm ģitārām parasti ir lielāks korpuss, garāks un šaurāks grifs un, pats svarīgākais, - metāla stīgas. Tāds savienojums sniedz skaļāku un bagātīgāku skanējumu, ļauj precīzāk atskaņot visaugstākās notis. Jā, sākotnēji pirkstiem nepatiks metāla stīgas, kas ir gan asākas, gan mazākas diametrā. Taču parasti nepatīkamas sajūtas pāriet aptuveni mēneša laikā, bet daudzveidīgā mūzika, ko varēsiet atskaņot, priecēs vēl ļoti ilgi!

Ko vēl vajadzētu ņemt vērā?

Kad ģitāras veids ir izvēlēts, jāpiedomā vēl pie dažiem svarīgiem izvēles kritērijiem. No tiem būs atkarīgs gan skanējums, gan lietošanas komforts un instrumenta ilgmūžība.

Izmēri. Ja esat pieaugušais, tad Jums ir vajadzīga pilnizmēra ģitāra ar lielāko un platāko korpusu jeb 4/4. Izņēmums ir ļoti smalka auguma cilvēki, kuriem ērtāks būs izmērā mazāks instruments, piemēram, 7/8 vai 3/4. Tāds pats lielums rekomendējams arī pusaudžiem. Savukārt bērniem vislabāk derēs 1/8 un 1/2 izmēra modelis.

Korpusa materiāls. Par vislabākajām gan ilgmūžības, gan skanējuma ziņā tiek uzskatītas ģitāras ar virskārtu no masīvkoka jeb Solid Top, kuras attiecīgi ir dārgākas. Laikam ejot, šo modeļu skanējums kļūs arvien labāks, turklāt ļaus pilnvērtīgi strādāt ar skaņas dinamiku, akcentiem un citiem paņēmieniem. Cenas ziņā pieejamākas ir ģitāras no speciāla mūzikas instrumentiem paredzētā saplākšņa. Stīgu skanējums šiem modeļiem nav tik bagātīgi piepildīts, taču pamatu apgūšanai un tehnikas pilnveidošanai būs vairāk nekā apmierinošs.

Stīgu skaits arī mēdz atšķirties. Instrumentam var būt 6, 7 un pat 12 stīgas. Uzskata, ka gan iesācējiem, gan lietpratējiem pilnībā pietiek ar 6. Modeļus ar 7 vai 12 stīgām izvēlās tie, kam muzicēšana ir nopietna sirdslieta un kuri grib iekarot arvien jaunas muzikālās virsotnes.

Dizains. No praktiskā viedokļa prātīgāk izvēlēties vienkāršus modeļus ar caurspīdīgu apdari, lai būtu redzama koka tekstūra. Tad ģitāra ilgstošāk saglabās svaigu izskatu. Taču svarīgākais, lai ģitāra Jums vizuāli patiktu. Tad arī ņemt rokās to gribēsies biežāk.

Komplektācija. Lai instruments kalpotu ilgi un vienmēr izskatītos kā jauns nepieciešami daži noderīgi aksesuāri. Piemēram, futlāris, kas pasargās to no mitruma, karstuma, putekļiem un mehāniskiem bojājumiem, ja izdomāsiet paņemt to kaut kur līdzi. Noderīga būs arī siksna komfortablākai turēšanai un dažādi kopšanas līdzekļi (speciāli tīrīšanas spreji, pulēšanas salvetes u.c.). Neatsverama priekšrocība, ja komplektā nāk rezerves stīgas (kuras periodiski jāmaina) un skaņotājs, kas vajadzības gadījumā palīdzēs noskaņot stīgas.

Zīmols. Speciālisti uzskata, ka labāk pirkt ģitāru no zīmola, kuram mūzikas instrumentu ražošana ir primārais darbības veids, nevis papildus. Tad iegūsiet visaugstākās kvalitātes preci. Taču pilnībā šādam apgalvojumam ticēt nevar, jo pat vienāda modeļa (un ražotāja) ģitāru skanējums var atšķirties. Svarīgāk ir, cik prasmīgi Jūs to lietosiet un kā noskaņosiet.

Cena. Protams, iesācējiem nav vērts ieguldīt ģitārā pārmērīgi lielus līdzekļus. Taču arī meklēt vislētāko variantu neiesakām, tā var tikt pie nekvalitatīva instrumenta un atsist sev vēlmi apgūt ģitārspēli uz visiem laikiem. No cenas un kvalitātes viedokļa optimālāko piedāvājumu nodrošina interneta veikals 220.lv. Tieši te iesācēji var tikt pie savas pirmās akustiskās vai klasiskās ģitāras par izdevīgu cenu! Tepat pieejamas arī elektriskās un elektroakustiskās ģitāras, kā arī augsti kvalitatīvi modeļi ar dabīgā koka virskārtu, hromētiem stīgu spriegotājiem un visplašāko komplektāciju komfortablai lietošanai un rūpīgai kopšanai. Neatlieciet savus sapņus uz vēlāku laiku! Jau tagad Jūs varat piepildīt savu dzīvi ar labsajūtu, prieku un paša atskaņoto mūziku. Pilnveidojiet sevi un pārsteidziet citus! Mūzikas instrumenti internetā - tas ir ērts veids, kā iegādāties visu nepieciešamo ērti un ātri.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru