Valmiera/ORDO apspēlē sīksto Nevežis

18.Decembris, 2015

Otrdienas vakarā valmierieši turpināja šīs sezonas uzvaru sēriju savā laukumā, BBL čempionāta A grupas spēlē pārspējot viesus no Lietuvas — Ķēdaiņu Nevežis. Tas bija mūsējo otrais panākums divās abu komandu tikšanās reizēs.

JĀTIEK GARĀM! Valmieriešu otrdienas mača trāpīgākais vīrs Mārtiņš Laksa (no kreisās) mēģina apspēlēt 215 cm garo Nevežis centru Mindaugu Kupsu. Edgara Vaivada foto

Valmiera/ORDO – Nevežis 75:62 (22:18, 16:13, 20:17, 17:14)Mūsējiem joprojām nācās iztikt bez Aigara Šķēles. Viesu sastāvā trīs leģionāri, taču lielākās galvassāpes mājiniekiem sagādāja 215 cm garais un 24 gadus vecais leišu talants Mindaugs Kupss, kuru mača sākumā nekādi neizdevās apturēt mūsu soda laukumā, — jau otrās ceturtdaļas viducī, kad rezultāts bija 26:22 mājinieku labā, viņš bija trāpījis 6 no 7 metieniem! Mājinieki visu spēli aizvadīja pārliecinoši, taču tajos brīžos, kad gadījās pa bedrītei, tūlīt bija atkal jāiespringst, jo ciemiņi sīksti turējās līdzi. Lēnām, taču konsekventi valmieriešiem izdevās pārsvaru jau pirmā puslaika beigās pēc Kārļa metiena izaudzēt līdz 11 punktiem (36:25), taču pašu izgāztās pēdējās 60 sekundes ļāva viesiem īsā laikā sadeldēt deficītu līdz 7 punktiem — pēc 20 minūtēm 38:31 mājinieku labā.Otrajā puslaikā spēles gaita nemainījās, vien valmierieši bija pratuši neitralizēt viesu centra spēlētāju, tāpēc vairāk mājinieku grozam uzbruka pārējie Nevežis basketbolisti. Neko tālāk par 10 punktiem mūsējiem pārsvaru neizdevās uzaudzēt — pēc 30 minūtēm 58:48.