Medmāsas tiekas Sanktpēterburgā

- 8.Novembris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vidzemes slimnīcas virsmāsas atgriezušās no starptautiskas konferences, kas notika Krievijā.

Vidzemes slimnīcas pārstāves — Neiroloģijas nodaļas virsmāsa Inta Sīka un Anestezioloģijas un reanimācijas nodaļas un NMP un pacientu uzņemšanas nodaļas virsmāsa Ineta Lēnmane — atgriezušās no Krievijas Māsu asociācijas (KMA) kongresa Sanktpēterburgā. Kā pastāstīja Inta Sīka, kaimiņzemes māsu asociācija šogad svin 25. dzimšanas dienu, un jubilejas kongress trīs dienas noritējis uzteicami augstā organizatoriskā un saturiskā līmenī. Tajā piedalījušās 750 māsas, arī vecmātes un feldšeres no Krievijas 50 reģioniem, viesu delegācijas no ASV, Francijas Lielbritānijas, Vācijas, Polijas un 35 cilvēki no Latvijas.

Taču valmieriete Inta Sīka bija vienīgā Latvijas pārstāve, kura uzstājās kongresa dalībniekiem, — viņa vadīja meistarklasi «Ikdienas aktivitāšu apmācība insulta pacientiem».

«Piesakot dalību kongresā,» atceras I. Sīka, «informēju organizatorus, ka mūsu medicīniskās rehabilitācijas speciālistu grupa ir sagatavojusi rokasgrāmatu «Ikdienas aktivitāšu apmācība insulta pacientiem», kura, uzklausot pacientu piederīgo lūgumus, izdota arī krievu valodā. Vārds pa vārdam, līdz saņēmu uzaicinājumu uzstāties meistarklasē ar mūsu pieredzi insulta pacientu un viņu piederīgo apmācībā, bet katram kongresa dalībniekam tika uzdāvināta mūsu brošūra, ko paguva nodrukāt pasākuma rīkotāji.»

Buklets, kas sākotnēji tika gatavots lietošanai slimnīcas neiroloģijas nodaļā, guvis negaidīti lielu ievērību, un valmierietes par tā saturu dzirdējušas daudz atzinīgu vārdu no citu valstu kolēģiem.

«Ir ļoti liels gandarījums,» uzsver Inta Sīka, «ka mūsu komandas kopdarbs izrādījies noderīgs tik daudziem. Krievu valodā tas izdots un pieejams arī Lietuvā, Igaunijā, daļā Baltkrievijas. Jo insults jau neatzīst ne tautības, ne teritoriālas robežas. Un cilvēki, kuru tuvinieku skāris insults, visur sastopas ar līdzīgām problēmām. Kā mums skaidroja kongresa rīkotāji, pasaulē nemaz neesot daudz šāda satura un nemediķiem uztveramā valodā sagatavotu izdevumu insulta pacientu un piederīgo apmācībai.»

Jau kongresa laikā I. Sīkai pieteikušās kolēģes no citām Latvijas slimnīcām braukt pieredzes apmaiņā uz Vidzemes slimnīcu.

Abas Vidzemes slimnīcas māsas cītīgi apmeklējušas kongresa simpozijus un meistarklases, gūstot priekšstatu par nozares attīstības līmeni un tendencēm māsu darbā un pacientu aprūpē Krievijas un ārzemju klīnikās. I. Sīkas atziņa no dzirdētā: «Mums vēl ir, kur augt. Mums jāmācās priecāties par to, kas mums ir, jācenšas arvien uzlabot māsu darbu un jāpierod par saviem sasniegumiem pastāstīt citiem. Krievijā daudzviet ir labi attīstīta pacientu paliatīvā aprūpe, tur pieņemts īpašs likums par vietām, kur uzturas vai dzīves beidzamās dienas vada nedziedināmi slimi pacienti. Arī mums par to jādomā, turklāt valstiskā līmenī, jo arī mūsu iedzīvotāji noveco, daudzi vientuļi un ciešanās, un bez atbilstīgas aprūpes sagaida mūža izskaņu.»

Konferences dalībnieces saka paldies slimnīcas valdes priekšsēdētājam Uģim Muskovam par sapratni un atbalstu dalībai Krievijas Māsu asociācijas kongresā.

GŪTAS JAUNAS ZINĀŠANAS un bijusi iespēja pastāstīt arī par pacientu kvalitatīvo aprūpi Vidzemes slimnīcā. Attēlā Inta Sīka (no labās), blakus Ineta Lēnmane un KMA prezidente Valentīna Sarkisova ar daļu no Latvijas delegācijas. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru