Mazsalacieši lasa un vērtē

- 7.Marts, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Projekts «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016» ir noslēdzies, dalībnieki anketas ir aizpildījuši — arī Mazsalacas bibliotēkā.

Lasīšanas veicināšanas programmas noslēguma pasākumā runājām par grāmatām, kuras vislabāk patikušas, likām žūrijas kolekcijas grāmatu ilustrāciju puzles, rakstījām, kāpēc ir jālasa. Atbildes bija dažādas, piemēram — lai būtu policists, lai būtu gudrs, lai atpūtinātu prātu un sapņotu. Pildījām uzdevumu, kurā bija jāsavelk žūrijas grāmatu nosaukumi ar tiem atbilstošiem, sarežģītāk noformulētiem apzīmējumiem, piemēram, grāmatas nosaukums «Muša, kura gribēja būt lidmašīna» jeb «Divspārņu dzimtas kukainis, kas ļoti vēlējās kļūt par aerodinamiskas formas gaisa kuģi» vai «Mans vārds ir Klimpa, un man patīk viss» jeb «Pozitīvi noskaņots miltu izstrādājums, ar ko mēdz papildināt zupas» . Zīmējām savas mīļākās grāmatas vāku vai vāku grāmatai, ko paši reiz gribētu uzrakstīt. Veicām arī iekšējo balsošanu par foršāko grāmatu.

Lai gan aizņemtības dēļ nebija ieradušies visi lasīšanas veicināšanas programmas dalībnieki, klātesošo balsojumā ar nelielu balsu pārsvaru uzvarēja Linas Žutautes grāmata «Kika Mika un lielā tumsa». Dalībnieki saņēma arī pateicības rakstus no Bērnu literatūras centra.

Paldies Mazsalacas novada pašvaldībai par atbalstu, jo esam viena no retajām bibliotēkām, kas pati spēj nodrošināt visas kolekcijas grāmatas, paldies arī par iespēju ik gadu doties izbraukumā uz kādu tuvāku vai tālāku interesantu vietu vai apmeklēt kādu pasākumu. Šogad ar programmas ekspertiem bijām Ķoņu dzirnavās, kur iemācījāmies cept ūdens kliņģerus un uzzinājām, kā no aitas vilnas top dzija, segas un citi vilnas izstrādājumi, kādas izskatās dzirnavas, kā agrāk mala graudus.

Šovasar turpināsim dalību šajā projektā un ceram uz vecāku un ģimeņu arvien lielāku iesaistīšanos.

DARBOJAMIES! Programmas noslēguma pasākumā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru