Mazsalacas stāsti IV: mantojums

- 13.Augusts, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Tveicīgā augusta pēcpusdienā Mazsalacas pilsētas bibliotēkā nu jau ceturto reizi pulcējās stāstnieki, lai Valmieras bibliotēkas novadpētniecības speciālistes Agitas Lapsas vadībā dalītos ar saviem interesantajiem stāstiem par mantojumu.

Pasākuma gaitā noskaidrojām, ka mantojums var būt ne tikai mājas, šujmašīna, kumode, izšūts dvielis, vecvecmāmiņas lakats, kas sargā dzimtu, vai īpašs vēdeklis ar hieroglifiem, bet arī īpašības, talanti, amati, vaļasprieki, māju vārdi un pasaules redzējums, dzīvesziņa, ko saviem bērniem nodevuši vecāki un vecvecāki. Reizēm emocionālākos mantojumus mums atstāj nevis dzimtas pārstāvji, bet gan dzīves laikā sastaptie draugi un kolēģi. Reizēm mantojums ir strīdus ābols, kas sašķeļ ģimenes, bet citkārt apvieno dzimtu pilnīgi neticamos veidos. Arī mūsu valsts ir mūsu mantojums un stāsts, kā mūsu sievietes pēckara apstākļos ar savām vērtslietām atjaunoja valsts kapitālu, lika padomāt, vai šodien mēs tā rīkotos.

Nākamā stāstnieku tikšanās būs 10. septembrī, kad runāsim par — Dzīves svinēšanu. Sekojiet līdzi informācijai Mazsalacas pilsētas bibliotēkā, domes mājas lapā, kā arī novada ziņās. Ja ir ko teikt, pievienojies arī Tu!

PAR MANTOJUMU. Stāstnieku saietā Mazsalacā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru