LU studentus tomēr nolaužam

11.Oktobris, 2016

Negaidīti smags sestdien mūsu basketbolistiem izvērtās Olybet LBL čempionāta mačs pret tabulas pastarīšiem no LU. Labi, ka jau pirmajā spēlē kārtīgi izšāva Valmieras/ORDO jaunākais papildinājums — amerikāņu leģionārs Kārsons Purifojs.

Valmiera/ORDO – LU 80:76 (20:22, 22:14, 25:22, 13:18)

Sākšu ar jauno saspēles vadītāju. 183 cm garais un 76 kg smagais Kārsons Purifojs (Carson Calvert Puriefoy III) ir ASV pavalstnieks, kurš savos 22 gados pabeidzis universitāti un, spēlējot Stony Brook komandā NCAA čempionātā, bijis viens no komandas līderiem, palīdzot pagājušajā sezonā savai komandai izcīnīt pirmo NCAA Austrumu konferences titulu universitātes vēsturē. Kā pluss Purifoja basketbola CV minama līdzdalība NCAA marta trakumā, kur viņa pārstāvētā komanda piekāpās Kentuki universitātes studentiem. Pērn Purifojs bijis otrais rezultatīvākais Stony Brook sastāvā ar vidēji 14,9 punktiem, 3,2 RP un 3,2 AB spēlē. Snaipera talantu Kārsons apliecināja jau savā pirmajā mačā Eiropā.

Pirmā ceturtdaļa, kas netradicionāli iesākas ar 3 savulaik Valmierā spēlējušā Lasenberga veiksmīgiem soda metieniem, paiet šūpolēs, kur lielākoties priekšā studenti. Uguņo Krūmiņš, viņam līdzi tur pieredzējušais Rubenis. Mājiniekiem labākie Blaus, Kaufmanis un Vokers, bet 9. minūtē Valmierā un Eiropā ar 2/2 pierakstās Purifojs. Pēc 10 minūtēm 20:22, un tikai 12. spēles minūtē Laksa ar trejaci ļauj pārņemt vadību valmieriešiem — 28:26. Vēl pēc brīža Rubenis ar trejaci pēdējo reizi mačā uz tablo panāk neizšķirtu — 32:32. Vairāk mūsējie studentus priekšā nelaiž, taču arī nekur tālu aizbēgt nespēj... Puslaiku pabeidz Vokers — 42:36. Studenti iemetuši 4 (Rubenis 3, Krūmiņš) trejačus, mājinieki tikai vienu.

UZ GROZU! Kārtējo uzbrukumu studentu grozam uzsācis mūsējo šosezon stabilākais garais vīrs Lauris Blaus (Nr.16) — viņam sestdienas mačā grozā visi 7 divpunktu metieni, kā arī izcīnītas 9 bumbas zem groziem. Edgara Vaivada foto