Lepnums

- 30.Augusts, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

It kā no malas  XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkus baudīju tikai no ļoti daudzajiem televīzijas un radio raidījumiem, arī no sarunām ar svētku dalībniekiem, koristiem.

Taču tāda svētku pieredze man ir pat ļoti liela: jau 1960. gadā biju tajos Latvijas Universitātes izcilā jauktā kora Juventus sastāvā, diriģents Daumants Gailis, pēdējie – 2013. gadā vīru korī Imanta, diriģente Irēna Zelča. 2014.gadā gan vēl Dikļos latviešu kopdziedāšanas sākumvietas 150 gadu jubilejas koncertā. Valmieras vīru korī dziedāts nedaudz ilgāk par 50 gadiem. 

Pēc 1864. gada Dikļiem kopdziedāšana 1865. gadā Bauņos (Matīšos), 1866. gadā Rūjienā. Tad ieskanējās arī Kurzeme. Pirmie Vispārējie dziesmu svētki 1873. gadā Rīgā. Šovasar tika izdziedāta, izdejota, izspēlēta to 150 gadu jubileja. 

Rīga atkal skanēja, krāsojās latviska. Atkal ziedēja, smaržoja liepas, ik pa laikam lija. Atkal kādai koristei šo svētku laikā piedzima bērniņš. 

Ļoti skaists vārds — Dziesma.. Un ir vismaz divas latvietes  Dziesmas. Māte un meita. Dzīvo Amerikā. Abas Latvijā neseno Dziesmu svētku dalībnieces (par viņām žurnāla Ievas Stāsti augusta pirmajā numurā). Visai loģiski: Dziesmu, meiteņu, sieviešu būs arvien vairāk. Tāpēc vārds būs arī kalendāros. Vislabāk jūlijā – Dziesmu svētku mēnesī. 

VALMIERIEŠI NĀK!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru