Ko svarīgi zināt par respiratori sincitiālo vīrusu

- 10.Janvāris, 2023
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Respiratori sincitiālais vīruss ir izplatīts elpceļu vīruss, kas parasti izraisa vieglus saaukstēšanās simptomus.

Lai gan lielākā daļa cilvēku atveseļojas nedēļas vai divu laikā, RSV var izraisīt arī smagu saslimšanu, īpaši zīdaiņiem, gados vecākiem cilvēkiem un hronisko slimību pacientiem. Šobrīd ir palielinājies ģimenes ārstu apmeklējumu un hospitalizāciju skaits ar RSV saistītiem gadījumiem, tādēļ ir vērts noskaidrot par šo vīrusu vairāk.

Iedzīvotāji slimo ar gripu, iespējams arī  Covid-19 saslimušo skaita pieaugums, bet bērnu slimnīcas uzņemšanas nodaļā nonāk bērni ar vēl citu – respiratori sincitiālo vīrusu (RSV). 

«Ievērojamu apmeklētāju pieaugumu jūtam arī aptiekā,» apliecina «Mēness aptiekas» farmaceite Juta Namsone. «Cilvēki taujā pēc saaukstēšanās līdzekļiem, jo sevišķi bieži – bērniem. Tāpēc cenšamies papildināt zināšanas par RSV un nodot tās tālāk bērnu vecākiem.» Speciāliste piebilst, ka īpaša apmeklētāju grupa ir seniori, kas pelnījuši sevišķu uzmanību un rūpību, un arī viņiem RSV var būt  bīstams vīruss. Tas nozīmē, ka ar katru vecāka gadagājuma apmeklētāju, kurš taujā, piemēram, «kaut ko pret iesnām», ir jāaprunājas arī par to, kas darāms, ja vīrusa izraisīta slimība saasinās, jārosina sazināties ar ārstu, iespējams, veikt testus. 

«Centrālās laboratorijas» ārste Jana Osīte arī uzsver testu nozīmi: «Laboratoriskie testi ir teju visu slimību diagnostikas pamatā, un, jo precīzāka diagnoze, jo mērķ­tiecīgāku ārstēšanu iespējams veikt.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru