Ķibermanis sāk atturīgi

23.Novembris, 2021

Sestdien Austrijā, Īglsas trasē notiekošajā Pasaules kausa izcīņas 1. posmā bobslejā divniekiem Latvijas duets Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis ierindojās 12. vietā.

Ķibermanim bija paveicies ar izlozi – pirmo braucienu varēja sākt kā pirmais stiprāko grupā ar 4. starta numuru. Lai arī starta ieskrējiens bija gana labs – 5,13 sekundes, kas izrādījās ceturtais labākais rezultāts, tomēr trasē Latvijas komanda ievērojami zaudēja ātrumu, pieļaujot kļūdas. Vēl pirms astotās virāžas sanāca neveiksmīga pāreja, ko bobslejistu žargonā sauc par āmuru, kur ievērojami samazinājās izredzes uz labu rezultātu. Pirmā brauciena noslēgumā vienīgajam Latvijas duetam 9. rezultāts.

Otrajā braucienā Ķibermanis izlaboja kļūdas, sāka ar vēl labāku starta ieskrējienu – 5,11 sekundes, bet zaudēja izejas ātrumu, kādēļ atkal neizdevās iegūt vēlamo paātrinājumu trasē – kā atzīmēja komentētājs olimpiskais čempions Jānis Ķipurs, sportisti veica pārāk garu ieskrējienu, lai varētu sasniegt ieskrējienam atbilstošu izejas ātrumu. Lai arī brauciens bija bez lielām kļūdām, nācās atkāpties uz 12. vietu summā.

OSKARA ĶIBERMAŅA ekipāža starta ieskrējienā sacensību protokolos joprojām atrodama starp labākajām, taču ātrums trasē vēl neapmierina ne trenerus, nedz arī pašus sportistus. Viestura Lāča (bobslejs.lv) foto