Kā piemeklēt muguras un locītavu sāpēm piemērotu ārstēšanu

- 26.Oktobris, 2022
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Pēdējie rudens darbi dārzā, lapu grābšana, pārāk liela slodze treniņā vai pārgājienā nereti beidzas ar sāpošu muguru un locītavām. Sāpes jūtami apgrūtina kustību iespējas, tāpēc gribas tām rast ātru un efektīvu risinājumu.

Par to, kā sāpju problēmu risināt, stāsta neirologs, Neiroloģijas dienesta vadītājs «Veselības centru apvienībā» Jānis Mednieks un «Mēness aptiekas» farmaceite Gunita Petrovica. 

Mugura var sāpēt gandrīz katram

Muguras sāpes dzīves laikā izjūt aptuveni 80% cilvēku, tomēr tikai trešā daļa meklē palīdzību pie ārsta, lai izprastu sāpju iemeslu un no tām atbrīvotos. Zināms, ka neārstētas sāpes 25% gadījumu kļūst par hroniskām, ar ko jau ir krietni sarežģītāk tikt galā.

Muguras sāpju iemesli var būt dažādi: pārslodze, traumas, sēdošs darbs, mazkustīgs dzīvesveids vai kāda slimība. Sāpes var būt nespecifiskas vai specifiskas. 

Nespecifiskas sāpes ir biežāk sastopamais sāpju veids. Tās ir saistītas ar muskuļu nelīdzsvarotību, sasprindzinājumu, rodas mugurā vai jostas apvidū, mēdz būt kakla daļā. Parasti šādas sāpes neizstaro kājās vai rokās. Pilnībā pārtraukt fiziskās aktivitātes šādos gadījumos nav ieteicams, taču tām jābūt mērenām un jāizpilda piesardzīgi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru