Kā pareizi rīkoties, ja esi notriecis dzīvnieku?

21.Janvāris, 2022
Apmaksātā publikācija
Portālā

Katru gadu uz Latvijas autoceļiem tiek notriekti vairāki tūkstoši dzīvnieku. Šādas situācijas ir ļoti nepatīkamas un bīstamas, tās var beigties letāli gan dzīvniekam, gan pasažieriem. Mēs, protams, nekad nevaram paredzēt, kad un kā tas notiks, tomēr mēs varam izglītoties, lai zinātu, kā rīkoties un pasargāt sevi gadījumā, ja notikusi sadursme ar dzīvnieku!

Pārliecinieties par savu un savu pasažieru drošību

Sākumā vajadzētu pārliecināties par savu un savu pasažieru drošību! Centieties nekrist panikā, jo tas radīs tikai papildu stresu Jums un Jūsu pasažieriem. Ja nepieciešams, sniedziet pasažieriem pirmo palīdzību un izsauciet neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu!

Apskatiet notikuma vietu

Pēc sadursmes ar dzīvnieku pastāv divas iespējas: dzīvnieks ir dzīvs, taču ievainots; dzīvnieks ir miris. Atkarībā no situācijas, nedaudz atšķiras arī rīcības scenārijs:

  • Dzīvnieks ir dzīvs, taču ievainots

Ja, apskatot notikuma vietu, secināt, ka dzīvnieks ir dzīvs, taču ievainots, nekādā gadījumā neejiet tam tuvumā un, vēl jo vairāk, neaizticiet to! Jāsaprot, ka arī dzīvniekam ir savi aizsardzības mehānismi, tādēļ tas var Jums uzbrukt. Pastāv arī augsts risks inficēties ar dažādām slimībām. Lai novērstu turpmākas sadursmes un pasargātu citus ceļu satiksmes dalībniekus, norobežojiet avārijas vietu, atbilstošā distancē izvietojot avārijas trijstūri, kā arī ieslēdziet avārijas signālu!

  • Dzīvnieks ir miris

Ja, apskatot notikuma vietu, secināt, ka dzīvnieks pavisam noteikti ir miris, norobežojiet avārijas vietu, atbilstošā distancē izvietojot avārijas trijstūri, kā arī ieslēdziet avārijas signālu! Ja iespējams, novāciet dzīvnieku no ceļa, taču nekādā gadījumā nedariet to ar kailām rokām! Par to, vai dzīvnieks ir patiesi miris, pārliecinieties vairākkārt!

Sazinieties ar attiecīgajiem dienestiem

Dzīvnieka notriekšana uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu, līdz ar to nekādā gadījumā neatstājiet notikuma vietu! Zvaniet uz 112, lai informētu ceļu policiju vai glābšanas dienestu: nosauciet savu vārdu, uzvārdu un telefona numuru, precīzu sadursmes vietu, skaidri aprakstiet situāciju un atbildiet uz visiem dispečera jautājumiem. Atcerieties, ka Jūs nedrīkstat beigt zvanu pirmais – tas jāizdara dispečeram!

Ja dzīvnieks notriekts uz valsts nozīmes ceļa, sazinieties ar Latvijas Valsts ceļiem pa numuru 65025555!

Ja notriekts savvaļas dzīvnieks

Ja esat notriecis savvaļas dzīvnieku, Jums par to jāziņo arī Valsts meža dienestam – ja nezināt, kā to izdarīt, pabrīdiniet valsts policiju, kas patstāvīgi sazināsies ar atbilstošo mežniecības pārstāvi. Mežniecības pārstāvis sastādīs aktu un piesaistīs Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieku, kurš izlems, kā rīkoties ar dzīvnieku.

Galu galā pārliecinieties, vai auto nav nodarīti bojājumi, kas neļautu turpināt ceļu – ja nepieciešams, izsauciet auto evakuatoru. Ja auto un pasažieriem viss kārtībā, uzmanīgi turpiniet ceļu!

Ja notriekts īpašnieka dzīvnieks

Arī šajā gadījumā nedaudz atšķiras rīcības scenārijs:

  • Dzīvnieks ir dzīvs, taču ievainots

Ja, apskatot notikuma vietu, secināt, ka dzīvnieks ir dzīvs, taču ievainots, ja iespējams, centieties tam sniegt palīdzību - visticamāk, būs nepieciešama veterinārārsta palīdzība. Apziniet tuvumā esošās dzīvesvietas, lai atrastu dzīvnieka saimnieku un paziņotu par negadījumu. Ja nevarat atrast dzīvnieka saimnieku, sazinieties ar tuvāko dzīvnieku patversmi!

  • Dzīvnieks ir miris

Ja, apskatot notikuma vietu, secināt, ka dzīvnieks pavisam noteikti ir miris, norobežojiet avārijas vietu, atbilstošā distancē izvietojot avārijas trijstūri, kā arī ieslēdziet avārijas signālu! Ja iespējams, novāciet dzīvnieku no ceļa, taču nekādā gadījumā nedariet to ar kailām rokām! Par to, vai dzīvnieks ir patiesi miris, pārliecinieties vairākkārt! Sazinieties ar vietējo pašvaldību, kas parūpēsies par dzīvnieka savākšanu. Tāpat kā ievainota dzīvnieka gadījumā, centieties noskaidrot dzīvnieka saimnieku, lai informētu to par notikušo.

Dzīvnieka notriekšana ir nepatīkama, taču tas var atgadīties ar katru no mums. Diemžēl octa polise šādos gadījumos nesedz auto remontu, taču kā rīkoties, ja auto nav aprīkots kasko un trūkst finanses auto remontam? Iespējams, var palīdzēt aizdevums, bet atcerieties, ka tās ir nopietnas saistības!

Vēlam drošu ceļu!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru