Kā izvēlēties apavus, kas nesabojās tavas kājas?

2.Augusts, 2021
Apmaksātā publikācija
Portālā

Pat vispieticīgākie cilvēki var aizrauties ar apavu iegādi. Izvēloties starp apaviem, kas var likt klibot, kaut ko ļoti foršu un komfortu, ko piedāvā sporta apavi, daudzi pieturas pie krāšņiem un nepraktiskiem. Kas padara apavus, tajā skaitā izskatīgus apavus, drošus un atbalstošus? Lūk, dažādi aspekti, kuriem ir vērts ņemt vērā, lai tavas kājas justos ērtāk.

Izmēri nav standartizēti.

37 izmēs no viena dizainera var būt 38 vai 39 no cita. Tāpat vai zinājāt, ka Eiropā ražoti apavi parasti ir šaurāki priekšā, tāpēc neizvēlies viena izmēra apavus. Lai nepirktu pārāk ciešus apavus, iepērcies vēlāk dienā, kad kājas var būt mazliet pietūkušas. Tāpat arī ir vērts katru gadu atkārtoti izmērīt pēdas, jo tās, līdz ar vecumu kļūst plakanākas un paplašinās, kā arī mainās grūtniecības laikā un pieaugot vai samazinoties svaram.

Smagas kurpes neatvieglo staigāšanu.

Ejot vai skrienot ar smagākām kurpēm, tu novērosi, ka kājas ātrāk nogurst un ieliecas uz iekšu, izraisot sāpīgas blakusparādības.

Materiāliem jābūt elastīgiem.

Lakāda ir ārkārtīgi populāra, taču tas ir sarežģīts audums apaviem, jo tā neizstiepjas, lai pielāgotos pēdai. Tas pats attiecas gan uz plastmasu, gan uz audumu. Ideāla ir mīksta, augstas kvalitātes āda un zamšāda. Uzmanies no šuvēm, kas var samazināt ādas elastību.

Amortizācija ir svarīga.

Lielākajā daļā pēdu ir maz tauku, tāpēc tām ir nepieciešams polsterējums. Lielākai ērtībai izmanto plānos želejas ieliktņus. Arī vidēji augsti papēži ir noderīgi. Tavs svars ir labāk sadalīts, ja apavu papēdis ir centrēts zem papēža, nevis novietots pārāk tālu aizmugurē.

Pielāgojamība ir plus.

Meklē apavus ar mežģīnēm, siksniņām vai saitēm, kuras var palaist vaļīgāka, kad pēda pietūkst.

Vaļējas sandales ir ļoti ērtas

Šāda veida sandales ir gandrīz kā iet basām kājām. Tās ir arī ērti uzvilkt un novilkt. Tavas kājas noteikti jutīsies tādā ērti, kad dodies kaut kur neformālā gaisotnē vai atrodies mājās.

Gari, smaili gali ir slikti kājām.

Tā kā smaili gali ir tikai dekoratīvi - kājas nesniedzas tik tālu kurpē. Vieta, kam jāpievērš uzmanība, atrodas tieši zem pirkstiem, kur pēda ir visplatākā.

 

Balerīnas ir ērtas kājām.

Taču skaties, lai tām būtu vismaz neliels papēdis, kaut vai viens centimetrs. Papēdis sniedz nepieciešamo atbalstu, īpaši plakanām pēdām, kurām ir tendence liekties uz iekšu, un neļauj ikru muskuļiem kļūt pārāk izstieptiem un vājiem.

Sākumā apavi vienmēr jūtas stingri, bet tie izstiepsies.

Taču nepērc kurpes, kas sāp. Pat profesionāla stiepšana, iespējams, nepārvērtīs neērto apavu pāri par ērtu. Vari arī mēģināt ienēsāt apavus, dažas stundas katru dienu valkājot tos ap māju ar plānām zeķēm, taču uz to nevajadzētu lolot lielas cerības.

 

Nekad nevalkā tos pašus apavus divas dienas pēc kārtas

Vēl jo vairāk - visa ceļojuma laikā. To darot, to izdarīsi spiedienu uz vienām un tām pašām pēdas vietām, izraisot kairinājumu un attīstot nepareiza pēdu stāvokļa problēmām.

Izvēlies sporta apavus

Starpzoles amortizācija ir viens no svarīgākajiem ieguvumiem, kas saistīti ar sporta apaviem. Tas var mazināt spiedienu, ko rada papēdis, potītes un pirksti, sevišķi skrienot. Tāpat arī sporta apavi var palīdzēt izvairīties no dažāda veida traumām. Šos apavus ir vērts apsvērt ne tikai, ja nodarbojies ar sportu, bet arī pastaigām un kāju saudzēšanai.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru