Kā atmaskot apmānu, pērkot automašīnu?

22.Janvāris, 2020
Apmaksātā publikācija
Portālā

Ja gribat iegādāties lietotu auto, bez VIN koda pārbaudes jums nekādi neiztikt. Kā saprast auto parametrus pēc VIN koda, kādu pakalpojumu izvēlēties un kādu informāciju jūs saņemsiet apmaiņā pret savu pieprasījumu? Par to visu detalizēti un pieejami var uzzināt populārajā tīmekļa vietnē autoDNA, kas vienlaicīgi ir arī šādu pārskatu piegādātājs.

Kā notiek auto pārbaude pēc VIN koda?

Ja zināt izvēlētās automašīnas VIN kodu, var uzskatīt, ka jūs par šo auto zināt pilnīgi visu! Galvenais, lai pārdevējs jums to sniegtu. Pēc tam ejam uz autoDNA tīmekļa vietni, izvēlamies nepieciešamo sadaļu un VIN koda aizpildīšanas laukā ievadām mums zināmos 17 simbolus: gaidām informāciju.

Ar ko šis informācijas pakalpojumu pēc VIN koda piegādātājs autoDNA atšķiras no visiem pārējiem? Tam ir milzīgs daudzums ārvalstu partneru, tas izmanto tikai pārbaudītu informāciju un tāpēc var sniegt informāciju par gandrīz ikvienu automašīnu https://nordlizings.lv/auto-lizinga-pieteikums/ , kas atvesta no ASV vai Eiropas. Uz kādiem principiem ir balstīts autoDNA darbs:

 1. Informācija, kas tiek sniegta par automašīnām, tiek balstīta uz automašīnas VIN numuru. Tā ir pilnībā pārbaudīta un nāk no uzticamiem (likumīgiem) avotiem. Portāls cieši sadarbojas ar valsts iestādēm, finanšu sektoru un transportlīdzekļu datu bāzēm.

 2. VIN numura pārbaudes pakalpojumus autoDNA piedāvā jau 10 gadus, tāpēc tīmekļa vietne lieliski zina, ko tieši grib uzzināt topošie īpašnieki par savām automašīnām. AutoDNA sniedz tikai to informāciju, kas būs jums izdevīga un noderēs, iegādājoties lietotu automašīnu.

 3. VIN koda pārbaudes serviss apmeklētājiem ir pieejams visu diennakti, tai skaitā arī brīvdienās.

Uz kādiem jautājumiem autoDNA serviss var sniegt precīzas atbildes pēc auto VIN koda:

 • Vai šī automašīna ir zagta?

 • Cik kilometru patiesībā ir nobraukusi automašīna no izgatavošanas brīža?

 • Vai auto ir iekļuvis avārijā?

 • Vai automašīnai ir kādi ražošanas brāķi, par kuriem noteikti būtu jāzina nākamajam īpašniekam?

 • Kā agrāk izmantots šis auto, un vai tas nav lietots kā taksis?

 • Kādas automašīnas fotogrāfijas pieejamas arhīvā par dažādiem laika periodiem?

 • Kādas tehniskās īpašības piemīt automašīnai, un kāda bijusi tās oriģinālā komplektācija?

 • Cik daudz īpašnieku bijuši šai automašīnai?

Neapšaubāmi, visi šie jautājumi ir ļoti svarīgi, un uz katru no tiem jūs gribēsiet saņemt patiesu atbildi. AutoDNA pārskati par automašīnām jums tiks sniegti nekavējoties, tiklīdz ievadīsiet transportlīdzekļa VIN kodu un apmaksāsiet pakalpojumu.

Par ko stāsta jau pārbaudītās automašīnu vēstures?

Pirmkārt, gribas uzsvērt automašīnas VIN numura unikalitāti un tā neierobežotās informatīvās iespējas. Tikai 17 simboli, bet tik daudz ziņu! Un tā, ko izdevies noskaidrot autoDNA servisam savu darba gadu laikā:

 1. Slēptie defekti – viena no problēmām, kuru jūs atklāsiet mazliet vēlāk. Pēc autoDNA aprēķiniem aptuveni 33% automašīnu, par kurām sniegti pārskati, bijuši tieši šādi defekti. Bet tas nozīmē, ka katrs trešais pārdevējs mēģina noslēpt no pircēja savas automašīnas patieso stāvokli.

 2. Liels agrāko īpašnieku skaits. Cik bieži mēs dzirdam, ka automašīna, kas mums patīk (atdzīta no Holandes) kopš tās izgatavošanas brīža ir atradusies tikai vienās rokās? Atbilde ir acīmredzama: vairākumā gadījumos. Kaut arī automašīnas atrašanās vienās rokās negarantē tās ideālu stāvokli. Pēc autoDNA sniegtajiem pārskatiem, kas veidoti uz VIN koda bāzes, vairāk kā 60% automašīnu, kas atdzītas no Holandes, ir bijis nebūt ne viens vien īpašnieks, pretēji tam, ko bija apgalvojis pārdevējs.

 3. Avārijas. Kāpēc tās tik ļoti slēpj no pircējiem? Viss ir vienkārši: automašīna, kas iekļuvusi ceļu satiksmes negadījumā, un kuras virsbūve tikusi deformēta, uzreiz zaudē aptuveni 30% no cenas. Automašīnas, kas nav iekļuvušas šādās situācijās, maksā daudz dārgāk. Tāpēc pārdevēja galvenais uzdevums – darīt visu, lai slēptu ārējos defektus. Protams, ar aci jūs neredzēsiet šīs izmaiņas, bet VIN koda pārskats sniegs jums visu informāciju par avārijām (datumi, fotogrāfijas u.t.t.).

 

Kā saņemt detalizētu informāciju par konkrētu automašīnu ar VIN koda palīdzību autoDNA:

 • Ievadām VIN kodu speciālā meklēšanas rindiņā autoDNA tīmekļa vietnē.

 • Izvēlamies sev piemērotu pārskata kategoriju par automašīnu.

 • Iepazīstamies ar saņemtā pārskata datiem un salīdzinām tos ar informāciju, ko esam saņēmuši no pārdevēja.

Kur vēl var saņemt informāciju par automašīnas vēsturi pēc tās VIN numura?

1. CSDD – tas ir pirmais avots, kur jūs pilnīgi bez maksas varat saņemt papildus informāciju par automašīnu. Tomēr šī informācija sniegs tikai galvenās ziņas salīdzinājumā ar maksas servisu. Bez maksas pēc VIN koda jūs varēsiet uzzināt tikai automašīnas patieso nobraukumu un tās tehnisko stāvokli, pamatojoties uz pēdējo izieto tehnisko apskati. Ja jūs vēl ne reizi neesat izmēģinājis šo servisu, jums nāksies bez maksas reģistrēties CSDD tīmekļa vietnē ar autovadītāja apliecības, internetbankas, elektroniskā paraksta palīdzību vai, sazinoties ar atbalsta dienestu.

2. Citi automašīnas VIN koda pārbaudes servisi – arī tie par simbolisku samaksu piedāvā transportlīdzekļu vēsturi, kuru jūs saņemsiet acumirklī. Viens no šādiem servisiem ir VIN Check: sniedz visu datu bāzēs esošo informāciju par automašīnu tikai pēc viena VIN numura.

3. Finanšu kompānijas, kas piedāvā automašīnas līzingā. Tās, kā neviens cits, rūpējas par saviem klientiem. Tieši tāpēc tām ir ļoti svarīgi sniegt vispatiesāko informāciju par savām automašīnām. Šādu kompāniju transportlīdzekļi atšķiras ne tikai ar lielisku tehnisko stāvokli, bet arī ar juridisko tīrību, jo finanšu struktūra nevar atļauties iegādāties nelikvīdu īpašumu, jo šāds pirkums izvērtīsies par lielu zaudējumu. Dažas līzinga kompānijas, kas piedāvā pakalpojumu kompleksu, ir ieviesušas savās tīmekļa vietnēs atsevišķas sadaļas automašīnas pārbaudei pēc VIN numura, un šo servisu jau ir paspējuši novērtēt daudzi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru