Kā aprēķināt mājokļa remonta izmaksas?

11.Jūlijs, 2023
Apmaksātā publikācija
Portālā

Mājokļa uzturēšana, neatkarīgi no tā platības un veida, prasa gan rūpes, gan finansiālos ieguldījumus. Lietas nolietojas un ik pa laikam nepieciešams mājokļa remonts. Lai ar nekustamā īpašuma uzturēšanu saistītās izmaksas nepārsteigtu nesagatavotu, ir svarīgi par šo jautājumu parūpēties savlaicīgi.

Pastāv princips, ka mājokļa uzturēšanai gadā nepieciešams novirzīt aptuveni 1 - 2 % no mājokļa vērtības. Zinot nekustamā īpašuma vērtību, var aprēķināt, cik daudz šim mērķim vajadzētu atlicināt. Protams, šeit jāņem vērā arī citi faktori, piemēram, īpašuma platība, vecums un nolietojums.

Kā saplānot remontam paredzēto budžetu?

Ja ir pienācis laiks remontam, sagatavošanās darbus vajadzētu sākt laicīgi. Tas palīdzēs gan visu saplānot, gan arī izvairīties no nevajadzīgiem tēriņiem, jo pēdējā brīža risinājumi nereti izmaksā dārgāk.

Sastādiet veicamo darbu sarakstu

Novērtējiet nekustamo īpašumu un izdomājiet, kādus darbus vēlaties paveikt. Varat arī piesaistīt speciālistu, lai nepalaistu garām dažas būtiskas nianses un arī budžetu aprēķinātu maksimāli precīzi.

Novērtējiet, kāda veida palīdzība būs vajadzīga

Kad zināms, kāda veida darbi būs aktuāli, tālāk jāizvērtē tas, ko darīsiet paši, bet kur būs vajadzīgs speciālists. Ņemiet vērā to, ka ar piemērotu speciālistu ir jāvienojas laicīgi, tā kā labi meistari ir ļoti pieprasīti. Atstājot šī jautājuma risināšanu uz beidzamo brīdi, riskēsiet ne tikai ar zemāku kvalitāti, bet arī lielākām izmaksām.

Aprēķiniet materiālu izmaksas

Nākamais solis ir aprēķināt vajadzīgo materiālu izmaksas. Apskatiet veikalu piedāvājumu, par pamatu ņemot nevis zemāko, bet gan vidējo cenu. Ja izdosies ietaupīt, lieliski - tas vienmēr ir patīkamāk nekā saprast, ka budžets ticis pamatīgi pārtērēts.

Rēķinieties ar neparedzētiem izdevumiem

Tāpat ir jārēķinās ar to, ka remonta laikā gandrīz viennozīmīgi radīsies neparedzēti izdevumi. Plānojot budžetu, atvēliet vismaz 10 % tēriņu kategorijām, ar ko nebijāt rēķinājušies.

Ja veicot aprēķinus, saprotiet, ka līdzekļu visam plānotajam nepietiek, noderīgs var būt naudas kredīts no VIASMS.lv. Tā ir iespēja veikt nepieciešamos remontdarbus, kredītu atmaksājot vēlāk - Jums vēlamajā laika posmā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru