Jānis Grasbergs pievienojas LPPKS ‘’Piena Loģistika’’ komandai

7.Aprīlis, 2022
Apmaksātā publikācija
Portālā

LPPKS ‘’Piena Loģistika’’ ir lielākais Latvijas piensaimnieku izveidots kooperatīvs, kurš tieši pārstāv biedru intereses un nodarbojas ar piena savākšanu, loģistiku, kā arī piena pārdošanu pārstrādātājiem. Lūkojoties attīstības un stabilitātes virzienā, par ‘’Piena Loģistika’’ biroja vadītāju šobrīd kļuvis ilggadējais kooperatīva biedrs, zīmola ‘’Grasbergs’’ izveidotājs un kādreizējais Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs, Jānis Grasbergs.

‘’Lai arī skaitāmies lielākais piena kooperatīvs Latvijā, mums ir daudz darba priekšā, lai veicinātu iekšējo stabilitāti un pozīcijas tirgū. Jau pirmajās darba dienās, kopā ar valdes priekšsēdētāju, esam veikuši kooperatīva darbības analīzi un centušies definēt lietas, ar kurām sākt uzlabojumus. Lai veicinātu godīga piena tirgu Latvijā, būtiska lieta ir veicināt saimniecību pievienošanos un vairāku kooperatīvu apvienošanos, kopēju mērķu vārdā, veidojot vēl lielāku drošības garantu un stabilitāti, kā arī efektīvāku transportēšanu un piena pārdošanu.

‘’Piena iepirkuma cena tuvojas 0,50 EUR/kg’’

Šis ir īstais brīdis, lai nāktu kopā un spētu noturēt šī brīža piena iepirkuma cenu līmeni, kas tuvojas 50 centiem par kilogramu. Principā kooperatīviem būtu jāveido tāda kā svaigpiena birža, kur ņemot vērā globālos procesus tiek noteikta godīga cena. Kooperatīvs sadarbību veic ar 5-6 pārstrādātājiem, lai garantētu stabilitāti, jo atkarībā no izvēlētā tirgus, citam veicas labāk, citam mazāk veiksmīgi. No šīs darbības iegūst abas puses, piena ražotājs - drošību un stabilitāti, pārstrādātājs iegūst kvalitatīvu pienu un patstāvīgu sadarbības partneri.

Šobrīd jau ir veikti uzlabojumi mūsu interneta vietnei www.pienalogistika.lv, kur piedāvāsim arī atsevišķu vidi mūsu biedriem, kur ērti pārskatīt dažādu informāciju par procesiem, kā arī saņemt jaunumus, saistībā ar kooperatīvu. Tie ir tikai daži no veicamajiem darbiem, taču soli pa solim,’’ pauž Jānis Grasbergs.

Savukārt, Agris Ludriksons, LPPKS ‘’Piena Loģistika’’ valdes priekšsēdētājs piemin, ka: ‘’kooperatīvam ir jāaug kā jebkurai organizācijai, lai spētu pēc iespējas stabilāk un aizvien vairāk darboties tās biedru interesēs. Tamdēļ arī esam lēmuši par šādu spēcīgu un pozitīvu papildinājumu. Jānim ir pieredze Latvijas, kā arī Eiropas līmenī. Tieši tas, kas mums šobrīd ir nepieciešams.’’

Piensaimniekiem apvienojoties kooperatīvā, tā ir lielāka stabilitāte, godīga samaksa un uz ilgtermiņu vērsta domāšana.

Jau iepriekš izskanējusi informācija par to, ka kopēja darbošanās kooperatīvos, Latvijai beidzot ir panākusi izlīdzinājumu ar Eiropas vidējām piena iepirkuma cenām, kas nākotnes perspektīvā izskatās ar pozitīvu, stabilu un augošu tendenci.

Kooperatīvā šobrīd pavisam ir 70 biedri, taču kā piebilda LPPKS ‘’Piena Loģistika’’ direktors Andris Ozoliņš: ‘’Esam kupls skaits saimniecību, taču pavisam noteikti esam atvērti uzņemt aizvien jaunus biedrus. Mūsdienu nākotne un stabilitāte ir kooperēšanās, tamdēļ arī mēs šeit esam, jo kopā mēs esam lielāks spēks un varam panākt vairāk! Kooperatīvam ‘’Piena Loģistika’’ šobrīd ir 12 piena mašīnas ar, kurām ikdienā tiek veikta piena savākšana no vairāk kā 70 saimniecībām un dienā tiek savāktas aptuveni 230 tonnas piena, līdz ar to esam vērā ņemams tirgus spēlētājs’’.

Vairāk par kooperatīvu un tā darbību iespējams uzzināt www.pienalogistika.lv, kā arī www.fb.me/pienalogistika 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru