Ja grib, tad dara un, ja dara, tad var izdarīt

- 14.Janvāris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Valmieriete KRISTĪNE LUBĀNIŅA ap Ziemassvētku laiku izdeva savu pirmo detektīvromānu «Karma atlikumu neizdod». Liesma uzaicināja autori uz sarunu, lai uzzinātu viņas ceļu līdz savai debijas grāmatai.

Grāmatas izdošana Kristīnei ir sapņa piepildījums

«Uzskatu, ja grib, tad dara un, ja dara, tad var izdarīt. Jūtos kolosāli par sava sapņa piepildīšanu. Pirms tam es pat nebiju uzdrīkstējusies domāt, ka kāds no maniem sapņiem varētu piepildīties. Man likās, ka tā notiek ar citiem cilvēkiem, tikai ne ar mani. Bet beidzot tas ir noticis ar mani! Esmu pateicīga cilvēkiem, kas man palīdzēja tikt galā ar manu iekšējo kritiķi.

Man būtu liels gandarījums, ja mans piepildītais sapnis iedvesmotu kādu citu nebaidīties un piepildīt savējo!»

Jau no bērnības ieurbusies grāmatu pasaulē

«Bērnībā sākumā izteikti lasīju grāmatas – iztēlojos un attīstīju fantāziju. Citreiz pati brīnījos par savu iztēli.

Skolas laikā sākās patika pret rakstīšanu. Atceros, ka es sestajā klasē tagadējā Valmieras Pārgaujas sākumskolā iestājos pulciņā, kas atbild par skolas avīzi. Pirms tam nebiju praktizējusies, kas un kā jāraksta avīzei, bet es sāku darboties avīzes veidošanā un pirmo reizi arī apguvu datorprasmes. Vēlāk, kad mācījos tagadējā Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā, man ļoti patika latviešu valodas un literatūras stundas, un par to liels paldies jāsaka manam toreizējam šo priekšmetu skolotājam Mārim Bušmanim, kurš patlaban ir Kocēnu pamatskolas direktors. Pateicoties Mārim, es piedalījos olimpiādēs un dažādos sacerējumu konkursos. Māris iemācīja mīlēt literatūru, cienīt grāmatas, un tajā laikā apsvēru domu, ka pēc vidusskolas absolvēšanas es varētu iestāties augstskolā, kur pasniedz žurnālistikas studiju programmu.»

KRISTĪNE LUBĀNIŅA savu detektīvromānu iesaka izlasīt visiem, sākot no pusaudžu vecuma. Ja izņem ārā visu detektīvu padarīšanu un kriminālistiku, tas ir romāns par katru no mums, par mūsu izvēlēm un maksu, ko mēs par tām maksājam – gan labā, gan sliktā nozīmē. Cilvēks nepiedzimst ne slikts, ne labs, viņš laika gaitā nonāk izvēļu priekšā un izvēlas to ceļu, pa kuru viņš iet, un attiecīgi par to viņš arī maksā. Tas ir stāsts par mums! Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru