Izvēlies stabilu darbu ar valstī visplašākajām sociālajām garantijām

6.Novembris, 2023
Apmaksātā publikācija
Portālā

Saliedētas komandas darbs valsts aizsardzībā – šādi var raksturot profesionālo dienestu bruņotajos spēkos, kuros ikviens no jums atradīs savu vietu kādā no trijām profesijām, 35 nodarbinātības jomām, piemēram, kājnieki, jūras un gaisa operācijas, kaujas inženieri, artilērija, sakari un informācijas sistēmas, apgāde un citās jomās, un jau vairāk nekā 175 militārajām specialitātēm, kurās apmācība būs bez maksas.

Drosme – spēja rīkoties pareizi un iestāties par taisnību. Kļūsti karavīrs!

Uzsākot profesionālo dienestu, bruņotie spēki piedāvā iespēju izvēlēties dienestu ne tikai pēc karavīra interesēm, bet arī tuvāk mājām: Mehanizētajā kājnieku brigādē Ādažos, Jūras spēkos Liepājā un Rīgā, Gaisa spēkos Lielvārdē un Štāba bataljonā Rīgā, kā arī Zemessardzes profesionālā dienesta vienībās Lūznavā un Daugavpilī (“Meža Mackevičos”), kā arī Valmierā, Stāmerienā un “Meža Strautiņos” Alūksnes novadā. 

Pirms dienesta uzsākšanas vienībā ikvienam jaunajam karavīram jāapgūst kareivja profesijas zināšanas un prasmes 50 dienu ilgā militārās pamatapmācības kursā Kājnieku skolā Alūksnē, jau no pirmās dienesta dienas saņemot karavīram noteikto mēnešalgu un kompensācijas. Kurss norit klātienē no pirmdienas līdz piektdienai ar bezmaksas izmitināšanu kazarmā, nepieciešamības gadījumā – arī brīvdienās. Brīvdienās, kad nav plānota apmācība un kursants ir sekmīgi apguvis mācību vielu vai nav noteikti kādi cita veida ierobežojumi, viņš var doties mājās.

Kādas ir prasības profesionālā dienesta kandidātam?

Profesionālajā dienestā neatkarīgi no dzimuma pieņem Latvijas pilsoni no 18 līdz 40 gadiem sākot ar pamatizglītību, kas atbilst veselības stāvokļa, fiziskās sagatavotības un valsts valodas zināšanu prasībām B1 līmenī, kā arī morālajām un psiholoģiskajām īpašībām.

Atbilstību šīm prasībām izvērtēs atlasē, ar atlases speciālistiem vienojoties par sev piemērotāko veidu un laiku pārbaudījumu veikšanai. Atlases laikā darba attiecības nav jāpārtrauc - sākt un pabeigt atlasi var, esot darba attiecībās ar savu pašreizējo darba devēju.

Kādi ir ieguvumi, kļūstot par karavīru?

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīrs iegūst bezmaksas apmācību militārajā specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu starptautiskā vidē un saliedētā komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, tai skaitā arī starptautisko operāciju rajonos, kā arī karjeras izaugsmi.

Lai arī profesionālais dienests ir karavīra pamatdarbs valsts aizsardzībā, kas nereti neiekļaujas standarta darba laikā - pārsvarā dienesta dienas ilgums tomēr nav ilgāks par astoņām stundām dienā – tomēr atliks laiks sev un ģimenei arī pildot profesionālo dienestu, lai, piemēram, no dienesta brīvajā laikā mācītos vai studētu, iegūstot tālākajai militārajai karjerai nepieciešamo izglītību. 

Neskatoties uz to, ka profesionālā dienesta izpilde bruņotajos spēkos ir karavīra pamatdarbs un tā izpildes kvalitāte ir prioritāte, viņš, ievērojot valstī noteiktās prasības amatpersonas amata savienošanai, jo karavīrs ir valsts amatpersonas, var saņemt komandiera atļauju savienot amatpersonas amatu ar citu amatu no dienesta pienākumu izpildes brīvajā laikā.

Kāda ir karavīra darba samaksa un sociālās garantijas?

Svarīgākais, ko karavīrs iegūst, uzsākot dienestu vienībā, ir stabilitāte, tas ir, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību sākot no 1400 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tai skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un valsts garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma.

Stabili un regulāri ienākumi nodrošinās labklājību tev un ģimenei, realizējot pat sapni par savu dzīvesvietu, jo karavīrs var saņemt valsts palīdzību dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai. Karavīrs saņem arī kompensāciju dzīvojamās telpas īres izdevumu un komunālo maksājumu segšanai 250 eiro mēnesī. To izmaksā, ja dienesta laikā dzīvo arī militārajā kazarmā.

Karavīra bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs.

Kas jādara, lai kļūtu par karavīru?

Profesionālajam dienestam var pieteikties jebkurā laikā, pat neizejot no mājām, jo pieteikuma anketu var aizpildīt un iesniegt elektroniski. Anketa līdz ar plašāku informāciju par prasībām kandidātam un atlasi profesionālajam dienestam pieejama vienotajā rekrutēšanas platformā “klustikaravirs.lv”, kur 24/7 režīmā var uzdot jautājumus virtuālajam rekrutierim. Droši jautā - arī viņš tev palīdzēs kļūt par karavīru! Jautājumu gadījumā zvani arī uz bezmaksas informatīvo tālruni 1840 vai raksti uz e-pastu: rekrutesana@mil.lv.

Esi viens no mums – kļūsti karavīrs!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Jerrod - 10.Janvāris, 2024 - 17:37

xxx video 24

Pievienot komentāru