Intensīvs darbs un nozīmīgi jaunievedumi
Vidzemes slimnīcā apstiprināts uzņēmuma darbības 2016. gada pārskats.
Valdes priekšsēdētājs UĢIS MUSKOVS komentē pērnā gada svarīgākos notikumus un attīstības rādītājus:
«Aizvadītais gads mums bijis intensīva darba, nozīmīgu jaunievedumu un nopietnu investīciju ieguldīšanas gads. Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā pēc medicīniskās palīdzības vērsušies 23459 cilvēki. Salīdzinot pārskata gadā apkalpoto pacientu skaitu ar iepriekšējo gadu, vērojama pieaugoša pacientu plūsma. Turklāt tai vairs nav sezonalitātes rakstura — diennakts stacionāra nodaļas ar pacientiem vienmērīgi piepildītas cauru gadu.
Stacionārā esam ārstējuši gandrīz 13000 pacientu, 2015. gadā 12000 pacientu.
Pērn esam nodrošinājuši 51055 apmeklējumus pie ambulatorajiem speciālistiem, kas ir par 5% vairāk nekā 2015. gadā, pieaug arī veikto izmeklējumu skaits.
Liels gandarījums ir par mūsu slimnīcā pieaugošajiem dzimstības rādītājiem — pērn piedzimuši 1136 bērni: 541 meitene un 595 zēni (2015. gadā piedzima 1107 bērni). Bijuši 20 dvīņu pāri un arī gada pirmie trīnīši, puiši no Amatas novada. 2017. gadā plānojam tuvoties 1200 dzemdībām.
Rūpējoties par pacientu drošību, gada sākumā ieviesām pacientu identifikācijas aproces, kuru mērķis ir dubultā pārliecināties par pacienta identitāti visā ārstniecības procesā.
Lai nodrošinātu vienotu klientu apkalpošanas kvalitāti, sasniedzamību un pieejamību, pilnveidojām apkalpošanas standartus, kā arī izveidojām centralizētu klientu apkalpošanas reģistratūru. Esam uzlabojuši reģistratūras zvanu centra darbu, diemžēl, būtiski pieaugot zvanu skaitam, nespējam visus zvanus pieņemt, jo vidēji katru dienu mūs cenšas sazvanīt līdz 1000 iedzīvotāju.
Ievērojamas investīcijas ieguldītas medicīnisko tehnoloģiju iegādē, uzlabojot operāciju zāles, rehabilitācijas, ķirurģiskā un internā profila pakalpojumus. Esam attīstījuši arī jaunus pakalpojumus, kā nozīmīgākos gribētu pieminēt triecienviļņa terapiju un EKG holtera monitorēšanu.
Viens no svarīgākajiem darbiem ir un būs kvalitātes un pacientu drošības procesu ieviešana, uzturēšana un nepārtraukta pilnveidošana.
Laboratorijas analīžu nodošanas kabinets pārcelts uz pacientiem ērtāku vietu — 1. stāvu poliklīnikas reģistratūrā. Esam domājuši, kā ērtāk attīstīt otru asins nodošanas punktu Valmieras centrā Konsultatīvajā kabinetā Bastionā.
Mūsu laboratorija ir akreditēta atbilstoši starptautiski atzītajam ISO 9001 standartam, un tas ir vēl viens apliecinājums, ka asins analīzes veicam ar kvalitātes zīmi.
Kvalitatīva pakalpojuma nodrošināšanai atklāts Jaundzimušo dinamiskās novērošanas kabinets, kurā speciālisti veic priekšlaikus dzimušo bērnu novērošanu līdz 2 gadu vecumam.
Turpinot darbu pie vides sakārtošanas, pabeigta apkārtnes labiekārtošana pie ieejas poliklīnikā, nodrošinot vides pieejamību personām ar kustību traucējumiem, vecākiem ar bērnu ratiņiem, ierīkota velosipēdu novietne un izveidotas auto stāvvietas personām ar kustību traucējumiem un ģimenēm ar bērniem.
Jau šogad jūnijā plānojam uzsākt Bērnu slimību nodaļas remontu, kas ir vienīgā stacionārā nodaļa slimnīcas A korpusā, kura palikusi neizremontēta. Novārtā neatstāsim arī pārējās neizremontētās nodaļas — to uzlabojumi pacientiem būs redzami jau tuvāko gadu laikā.
Saistībā ar personāla resursu trūkumu nozarē mērķtiecīgi darbojamies jauno ārstu piesaistē, nodrošinot topošajiem mediķiem ārstu praksi pēc 5. kursa. Pašlaik noslēgti darba līgumi ar 18 ārstiem rezidentiem, kas varētu būt ievērojams atspaids personāla resursu nodrošināšanā nākotnē. Cītīgi strādājam arī jauno māsu un aprūpes personāla piesaistē un apmācībā.
Esam kopīgi ar Rīgas Stradiņa universitāti un Valmieras Valsts ģimnāziju nodibinājuši «Jauno mediķu akadēmiju», cerot jauniešus ieinteresēt apgūt mediķa profesiju.
Nobeigumā vēlētos pateikt ļoti lielu paldies mūsu ārstiem, aprūpes personālam, kā arī tehniskajiem un administrācijas darbiniekiem par nozīmīgu ieguldījumu slimnīcas darba nodrošināšanā un izaugsmē.»
PĒRN ATKLĀTS jaundzimušo dinamiskās novērošanas kabinets, kurā speciālisti veic priekšlaikus dzimušo bērnu novērošanu līdz 2 gadu vecumam. Mazā Emīlija kopā ar mammu izmanto šo iespēju un ieklausās Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļas virsārstes Ilzes Eglītes padomā. Foto no arhīva
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv