Ieklausīšanās dabas mūzikā

- 24.Novembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs «Riekstiņi», Neretas novada pašvaldība un J. Jaunsudrabiņa biedrība aicināja skolēnus un jauniešus no 11 līdz 19 gadiem piedalīties literāro darbu un zīmējumu konkursā, kas veltīts J. Jaunsudrabiņa darba «Ar makšķeri» («Ūdeņi») simtgadei un J. Jaunsudrabiņa 145. dzimšanas dienai. 

Konkursa mērķis bija veicināt skolēnu un jauniešu dziļāku interesi un izpratni par J. Jaunsudrabiņa darbu «Ar makšķeri» un tā nozīmi latviešu kultūrā, interesi un sapratni par cilvēku attiecībām ar dabu un visumu, kā arī attīstīt radošās un pētniecības darba iemaņas, savas attieksmes un spriedumu veidošanu. Zīmējumu tematika – «Daba un es» un «Ilustrācija par J. Jaunsudrabiņa darbu «Ar makšķeri»». Rencēnu pamatskolā literāro darbiņu rakstīšanai vasarā atsaucās četri skolēni.

Konkurss noslēdzās septembra nogalē, kad muzeja darbinieki dalībniekus aicināja klātienes pasākumā, taču pandēmijas nosacījumu dēļ nevarējām tik tālu doties, tāpēc vērtējumu ar speciāliem Tencinājumiem (nosaukums diplomu vietā) un balvas saņēmām sūtījumā. Radošo darbu forma literatūrā varēja būt visdažādākā – eseja, stāsts, dzejolis, viencēliens. No Valmieras novada skolēniem konkursā piedalījās tikai rencēnieši.

GRĀMATA AR MŪSU DARBIŅIEM. Rencēnu pamatskolas skolēni (no kreisās): Linda, Klāvs Jānis, Adriana, Paula ar saņemtajām balvām un Tencinājumiem. I. Birzkopes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru