Etno kokļu kopa noslēdz pirmo sezonu
Valmieras Kultūras centra etno kokļu kopa jūnijā noslēdza pirmo radošo sezonu, kas bijusi muzikāliem notikumiem bagāta.
«Ideja par to, ka Valmierā vajadzētu veidot koklētāju kolektīvu, man radās jau pirms trim gadiem, kad sāku dzīvot Valmierā un strādāt Valmieras Mūzikas skolā. Strādājot Mūzikas skolā otro gadu, kopā ar direktori izveidojām interešu izglītības kursus etno koklēm. Uz šīm nodarbībām atnāca četras koklētājas, un viena no tām bija Guna Medne — tieši viņa mudināja veidot šo kokļu kopu,» stāsta etno kokļu kopas vadītāja Zane Sniķere.
«Mācīties spēlēt kokli man bija ļoti sens sapnis. Pirms trim gadiem radās iespēja apgūt kokles pamatus Valmieras 5. vidusskolā, pēc tam pievienojos nodarbībās Valmieras Mūzikas skolā — tā iepazinos ar Zani Sniķeri,» koklētāja Guna Medne skaidro, kā uzsākusi īstenot savu sen loloto sapni.
Pagājušā gada oktobrī Valmieras Kultūras centra etno kokļu kopa tikās pirmajā nodarbībā, uz kuru ieradās 56 cilvēki. Zane Sniķere pauž izbrīnu par necerēti lielo interesi un atsaucību.
«Atnākusi uz pirmo nodarbību, es biju pārsteigta par to, cik daudz cilvēku ieradušies ar savām koklēm un ar vēlmi mācīties apgūt kokles spēli,» tā Zane.
Pašlaik etno kokļu kopā darboties turpina aptuveni 30 cilvēku, kuri spēlē divās grupās — koklētāji ar priekšzināšanām un iesācēji, taču nākamajā sezonā ir iecere abas grupas apvienot.
Aizvadītajā sezonā etno kokļu kopa ir piedalījusies vairākos koncertos, piemēram, tautastērpu izstādes atklāšanā Valmieras muzejā, pašdarbnieku svētku koncertā, Ziemassvētku koncertā Valmieras muzejā, kā arī martā notika koncerts sadarbībā ar Anša Jansona kokļu studiju. Etno kokļu kopas dalībniekiem pats atmiņā paliekošākais koncerts bija 18. jūnijā, kad brīvdabā tika noslēgta pirmā radošā sezona.
«Tās ir neaprakstāmas sajūtas — visiem kopā spēlēt un dzirdēt, kā tas skan,» emocijās dalījās Guna Medne, bet Zane Sniķere piebilda: «Man ir liels prieks, ka bija un būs iespēja palīdzēt cilvēkiem atrast mieru, veidu, kā relaksēties, jo koklēšana ir kā meditācija, darbs ar sevi.»
Kopas dalībnieki novērtē vadītājas veikumu, sakot: «Zane ļoti cenšas katrā dziesmā izdomāt, kā to padarīt interesantāku un saistošāku. Viņa ir enerģiska, pozitīva, radoša un uzmundrinoša, kas ir ļoti svarīgi.»
Rudenī etno kokļu kopa atsāks nodarbības, atzīstot, ka, ja ir patiesa interese ko jaunu iemācīties, tad nevajag padoties un viss izdodas.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv