Dzīne no Ķoņu kalna līdz festivālam Baltica 2022

- 30.Jūnijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ķoņu folkloras kopas Dzīne dalībniece Edīte Krastiņa šad un tad nosaka: «Kurš gan cits apkārtējiem atgādinās latviskās tradīcijas, kurš saglabās un nākošām paaudzēm nodos tālāk vietējās izloksnes, dziesmas un rotaļas, latviskās vērtības, ja ne folkloras kolektīvi, ja ne Dzīne?» 

Ķoņu folkloras kopa Dzīne, reizē ar pavasari mostoties no ilgā kopānenākšanas laika, atplaukusi ar katru mēģinājumu un atdzīvinājusi Ķoņu tautas namu. Jā, muzicējoši dziedoši papildspēki arī pienākuši klāt. Skat, tepat jau gada īsākā nakts! Un kā jau Saulgriežu laikā pienākas – labu vēlot apkārtējiem, jādodas tos apdziedāt. Tradicionālos Jāņu meldiņos ievijot pašu izdomātus tekstus par aktuālām tēmām, dziesmu birumu un iekustināšanu Jāņu rotaļās no Dzīnes izjuta i Naukšēnu apvienības darbinieku kolektīvs, i Naukšēnu alus brūža dāmas, arī specializēto darbnīcu Mazaldari iemītnieki, klienti un darbinieki. Dzīnieši devās uzmundrināt arī daļu savu bijušo dalībnieku, kuri veselības dēļ pēc ierobežojumu laika vairs kolektīvā nevar piedalīties, bet atzīst, ka kopā sadziedāšana dod možumu un vēlmi atkal doties sabiedrībā. 

Vakarpusē Ķoņu kalna topošajā Svētbirzī jau tradicionāli Saulgriežu vakarā uzplauka ugunskuri, Sauli pavadot, nakts garumā degošā pūdele uzturēja gaismu līdz saules lēktam, piepildot gaisu ar šim laikam piederošiem rituāliem, dziesmām, rotaļām. Šī Ķoņu kalnā ir vieta, kuru drīkst apmeklēt jebkurš latviskās vērtības cienošs cilvēks, tomēr izturoties ar cieņu pret notiekošo latvisko tradīciju svētkos un saimnieku paveikto. 

FOLKLORAS KOPA DZĪNE pēc aplīgošanas pie Naukšēnu apvienības pārvaldes. K. Mičules foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru