Dīvaliņa pļavās
Valmierā no 30. jūlija līdz 7. augustam norisinās īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skola FestivaL'and 3.0, ko jau trešo reizi Valmierā rīko Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas (RISEBA) Arhitektūras skola sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu. Šajā gadā vasaras skola pēta jaunos publiskās telpas saskarsmes un distancēšanās priekšnoteikumus, meklējot atbildes uz jautājumiem par to, kā veidot pilsētvidi drošai kopā būšanai un pasākumu norisei pēc pandēmijas apstākļos, kā arī radot telpisku ietvaru vizuālam un audiālam piedzīvojumam teātra festivālā, tā centrs šogad atrodas Dīvaliņa pļavās. Pašlaik tur veido telpisku ietvaru vizuālam un audiālam piedzīvojumam teātra festivālā.
Vasaras skolā šogad dalībnieku skaits bija ierobežots pandēmijas dēļ. Tajā piedalās astoņi dalībnieki (divi valmierieši, arhitektūras studenti, dalībniece, kas ir beigusi studijas un strādā par arhitekti, un viena no jaunajām scenogrāfēm) un pasniedzēji – arhitekti Kārlis Melzobs un Arnita Melzoba (Gaiss arhitekti), scenogrāfs un kokapstrādes tehnoloģiju meistars Rūdolfs Bekičs.
Vasaras skolas vadītāja, arhitekte Dina Suhanova skaidro: «Programma veidojas no teorētiskām un iedvesmojošām lekcijām, radošām darbnīcām, strādājam Valmieras drāmas teātrī. Grupās jaunieši strādā pie idejām. Līdz piektdienai mums ir jāpaspēj sabūvēt Dīvaliņa pļavās to, kas šeit iecerēts.» Vasaras skolas dalībnieku bonuss ir tas, ka viņi strādā pirms festivāla un to varēs izbaudīt. «Viena no papildus vērtībām ir, ka tas tiek būvēts speciālam notikumam – teātra festivālam, līdz ar to dalībnieki varēs paši novērot, piedzīvot un skatīties, kā tas, ko viņi ir radījuši, tiek izmantots. Tas ir eksperiments.»
PROCESĀ. Dīvaliņa pļavās vasaras skolas dalībnieces un Dina Suhanova (pirmā no labās) veido distancēšanās struktūru teātra festivāla trim disko vakariem. Ārijas Romanovskas foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv