Ceturtā uzvara ceturtajā pagarinājumā

28.Februāris, 2017

Sestdien mūsu basketbolisti savā laukumā dramatiskā mača galotnē paglābās no zaudējuma kārtējā Olybet LBL čempionāta spēlē un pagarinājumā — jau ceturtajā šosezon — prata apspēlēt sīkstos liepājniekus.

Valmiera/ORDOLiepāja/Triobet 103:99 (17:19, 21:20, 30:23, 19:25, 16:12)

Mačam sākoties, mājinieku sastāvā īpaši tika pieteikts 18. numurs, jo Kristaps Valters ir līdz šim titulētākais latviešu basketbolists, kurš pārstāvējis Valmieras krāsas, ar iespaidīgu individuālo statistiku visaugstākās raudzes Eiropas basketbola turnīros.

Pirmā ceturtdaļa aizrit līdzīgā cīņā, kur acīs krīt viesu aktīvā un rezultatīvā cīņa par bumbām pie mājinieku groza. 4. minūtē pirmais iznāciens laukumā Valteram, taču pierakstīties Valmierā sanāk ar piezīmi. Kārlis ar trejaci panāk 15:12, taču ar Krastiņa un Pīternieka trejačiem pirmās 10 minūtes noslēdzas ar 19:17 liepājnieku labā. Blaus aizmetis garām 4 sodus no 4...

Otro ceturtdaļu mājinieki sāk ar izrāvienu 8:3, un pēc Laksas trejača uz tablo jau priecīgs 25:22. Turpinājumā Mičelam 0/2 no soda līnijas, Blauam jau 3. piezīme, un pēc Pīternieka 2/2 rezultāts 16. minūtē atkal mīnusos — 29:31. Bērziņš (4) un Mičels (2) veic izrāvienu valmieriešiem 6:0, atkal esam priekšā — 35:31. Viesiem minūte, un drīz jau Butjankovs ar trejaci izlīdzina rēķinu — 37:37. Soda metienu mikroduelī Laksa zaudē Butjankovam ar 1:2, un puslaiks liepājniekiem 39:38. Mājiniekiem garām aizmesti jau 8 soda metieni...

TAS IR VIŅŠ! Valmieriešu 18. numurs Kristaps Valters LBL debitējis 15 gadu vecumā pirms apaļiem 20 gadiem, taču joprojām ir lieliskā formā: precīzs metienos un acīgs piespēlēs. Edgara Vaivada foto