Budžeta plānošana: Kā tērēt un krāt ar prātu?

3.Novembris, 2022
Apmaksātā publikācija
Portālā

Nodrošināt dzīvi bez raizēm un vienkārši īstenot savas ieceres palīdzēs personīgā budžeta plānošana. Šis process nodrošina labāku finanšu kontroli un palīdz sasniegt mērķus. Kā izveidot tādu budžetu, kas strādās Jūsu labā? Par to vairāk raksta turpinājumā.

Ienākumu un izdevumu pārskats

Lai izveidotu reālistisku budžetu, kas būs efektīvs rīks naudas plūsmas plānošanā un pārraudzīšanā, vispirms precīzi jānoskaidro savi ienākumi un izdevumi.

Mēneša laikā piefiksējiet visus savus izdevumus, lai saprastu, kam un cik daudz tērējat. Te gan jāņem vērā tas, ka ne visi izdevumi ir aktuāli katru mēnesi, tādēļ precīzāku priekšstatu par reālajiem izdevumiem varēsiet gūt, ja veiksiet izdevumu izpēti ilgāku laika posmu.

Kad minētais audits ir pabeigts, nākamais solis ir visus izdevumus sadalīt atsevišķās kategorijās, piemēram, pārtika, transporta izdevumi, izklaide, apģērbs un citi. Salīdziniet izdevumus ar ienākumiem, lai pārliecinātos, ka nedzīvojat pāri saviem līdzekļiem. Ideālā gadījumā, lai varētu veidot uzkrājumu, izdevumiem būtu jābūt mazākiem par ienākumiem.

Ja ir nepieciešams, izvērtējiet, kurā kategorijā izdevumus iespējams samazināt. Ietaupītos naudas līdzekļus iespējams novirzīt lielāku un svarīgāku finanšu mērķu sasniegšanai.

Prioritāšu noteikšana

Veidojot budžetu, ir svarīgi noteikt prioritātes. Ja Jums ir aktīvas kredītsaistības, tad to atmaksai ir jābūt prioritātei. Arī šajā gadījumā vērts apskatīt izmaksu optimizēšanas iespējas. Piemēram, ja Jums ir vairāki kredīti pie dažādiem aizdevējiem, var noderēt kredītu apvienošana. Tas būs ne tikai ērtāk, jo vairāku rēķinu vietā turpmāk būs jāmaksā tikai viens, bet var būt arī izdevīgāk, jo tā ir iespēja vienoties par labākiem kredīta līguma noteikumiem.

Uzkrājuma veidošana

Neatkarīgi no tā, kādi ir Jūsu finansiālie mērķi, uzkrājuma veidošanai jābūt nākamajai prioritātei. Uzkrāt naudas līdzekļus iespējams ne tikai kādai konkrētai iecerei, bet arī neparedzētiem tēriņiem, kas noteikti laika gaitā radīsies.

Veidojot budžeta plānu, izrēķiniet, cik daudz naudas ik mēnesi varat atlikt uzkrājuma veidošanai. Lai krāšana veiktos raitāk, vērts pieslēgt automātisko maksājumu internetbankā. Neuztraucieties, ja sākotnēji uzkrājumam varat atvēlēt tikai niecīgu summu, jo, ieguldot tikai 20 eiro mēnesī, gada laikā būs sakrāti jau 240 eiro.

Lai izdodas!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru