Bezierunu panākums LBL mačā Ogrē

21.Februāris, 2017

Tieši tā var nosaukt mūsu basketbolistu sestdienas uzvaru izbraukumā pār Ogre/Kumho Tyre, kas mūsējiem deva četrpadsmito panākumu Olybet LBL čempionāta regulārā turnīra ieskaitē un ļāva nostabilizēties trešajā pozīcijā tabulā.

Ogre/Kumho TyreValmiera/ORDO 79:97 (18:20, 19:29, 22:27, 20:21)

Čempioniem ogrēnieši, kuri visai stabili patlaban čempionāta astotajā vietā, šosezon likuši vienu otru reizi neplānoti panervozēt, arī sestdien laukuma saimnieki braši turēja viesiem līdzi 16 pirmās minūtes, šad tad pat izraujoties pāris punktus vadībā. Sākuši ar 5:0 (Bērziņš 2, Laksa 3), valmierieši pirmoreiz palaida priekšā mājiniekus uz īsu brīdi ar 2 punktu pārsvaru (18:16) vien 7. minūtē, nākamais recidīvs bija 14. minūtē pēc Niedras trejača (27:26), tad vēl 15. minūtē pēc Pozņaka metiena (35:34). Un tie arī bija visi mājinieku prieki sestdien... Atlikušās 190 pirmā puslaika sekundes viesi vinnēja ar 15:2 (Laksa 7, Pits 7, Blaus 1), sagādājot pamatīgu šoku Ogres komandas līdzjutējiem un arī spēlētājiem — pēc 20 minūtēm 49:37 mūsējo labā!

Pēc pārtraukuma tā vakara rezultatīvākais vīrs laukumā Blaus un Mičels ar trejaci iedzina mājiniekus vēl lielākā bezcerībā — 54:37, bet 27. minūtes sākumā Pits ar 2/2 pirmoreiz uz tablo viesu pārsvaru vērta maksimumā — acītē (70:49). Turpinājums vairs bija tikai formalitāte, jo ar daudzveidīgu uzbrukumu un čaklu aizsardzību mūsējie cerības atspēlēties ogrēniešiem vairs nedeva. Arī spēlējot ar vairākiem otrā piecnieka basketbolistiem laukumā, valmierieši tuvāk par 13 punktiem mājiniekus nelaida. Vēlreiz maksimālais pārsvars, plus 21, bija 34. minūtē, kad pēc Blaua metiena tablo rādīja jau 85:64, aicinot viesus samest ogrēniešu grozā simtnieku...

LABĀKĀ SPĒLE SEZONĀ! Pagaidām par tādu Valmieras/ORDO centra spēlētājs Lauris Blaus var saukt sestdienas maču Ogrē: 30 minūtēs grozā 9 no 10 divpunktu metieniem un 7 no 10 sodiņiem, kā arī izcīnītas 8 (5+3) bumbas zem groziem un 4 reizes rezultatīvi piespēlēts partneriem. Edgara Vaivada foto