Bez «paldies» ikdienā neiztikt

- 14.Janvāris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

11. janvārī atzīmējām Starptautisko «paldies» dienu. Tā atgādina, cik vienkārši ir pateikt šo mazo vārdiņu, kas sastāv no septiņiem burtiem, un cik silti paliek ap sirdi tā saņēmējam. Šo dienu sāk popularizēt pēc ANO un UNESCO iniciatīvas.

Manuprāt, paldies ir jāsaka katru dienu, ne tikai vienu reizi gadā. Piekrītu Jāņa Jaunsudrabiņa vārdiem: «PALDIES ir vienīgā valūta pasaulē, kas nav vēl mainījusi kursu.» Bet tieši šonedēļ es autobusu pieturā dzirdēju, kā divas sievietes viena otru apvainoja. Nezinu konflikta cēloni un tajā nedzirdēju vārdu «paldies», un nebija patīkami dzirdēt viņu sarunu, laikam abas aizmirsa, ka netālu atrodas arī citi cilvēki. Mazliet vēlāk, kad ielogojos lietotnē Facebook, man parādījās tieši šāds stāsts:

«Pašiznīcināšanās… Vai mēdz būt tā, ka otra cilvēka vārdi var burtiski sašķaidīt tevi gabalos? Vai otra rīcība liek izjust tev pazemojumu, sāpes? Ir cilvēki, kuri visus jokus vai piezīmes, arī pavisam nevainīgi izteiktas, uztver kā vissmagāko kritiku vai «uzbraucienu», tieši viņam adresētu. Un blakus esošie neizpratnē domā – ko mēs tādu esam pateikuši, kādiem vārdiem aizskāruši?


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru