Sandra Vējiņa

Dzēšot savvaļas ugunsgrēkus Portugālē

9.Oktobris, 2024
Pie mums un citur
Laikrakstā

Sešpadsmit Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonas atgriezušās no apmācībām savvaļas ugunsgrēku dzēšanā Portugālē, kuru laikā viņi arī praktiski piedalījās dzēšanas darbos.

Vidzemes slimnīcu Bērnu nodaļās ugunsdzēsēji glābēji papildina SPĒKA kastes

19.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde šogad turpina pērn iesākto akciju «Lai tev spēks veseļoties», kuras laikā ugunsdzēsēji glābēji, inspektori, dispečeri, daļu un posteņu komandieri, kā arī citi nodarbinātie ikvienā no reģiona struktūrvienībām piepildīja SPĒKA kastes ar dažādām rotaļlietām, zīmuļiem un citām noderīgām lietām. 

VUGD civilās aizsardzības mācības Valmierā

26.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šodien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Valmieras, Cēsu un Strenču ugunsdzēsēji glābēji piedalās SIA «Latvijas propāna gāze» (LPG) rīkotajās civilās aizsardzības mācībās Valmieras akcīzes preču noliktavā Valmierā, Cempu ielā 12.

Ugunsdzēsēju glābēji aicina ciemos

26.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes un Valmieras ugunsdzēsības depo pagalmos ikvienam interesentam būs iespējams uzzināt vairāk par ugunsdrošību un pareizu rīcību ārkārtas gadījumos.

VUGD Valmieras daļai jaunas autokāpnes

24.Maijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinot papildināt specializēto transportlīdzekļu klāstu ar jaunām automašīnām, šonedēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Valmieras daļa saņēma jaunas ugunsdzēsības autokāpnes IVECO Magirus, ar kurām tuvākajā laikā ugunsdzēsēji glābēji dosies uz izsaukumiem Valmierā un reģionā.

Jaunie ugunsdrošības noteikumi — ikviena iedzīvotāja drošībai

14.Septembris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

VUGD apkopotā statistika par ugunsgrēkiem dzīvojamās ēkās liecina, ka lielākā daļa ugunsgrēkos bojāgājušo miruši nevis no apdegumiem, bet gan no saindēšanās ar toksiskiem produktiem, kas rodas, sadegot mājoklī esošajiem sadzīves priekšmetiem un mēbelēm. Vistraģiskākie ugunsgrēki notiek naktī, kad cilvēki guļ un nepamana ugunsgrēka izcelšanos, tāpēc lielākā daļa bojāgājušo nosmakuši dūmos vai sadeguši savās guļamistabās. Pasaules prakse rāda, ka ugunsgrēka autonomo detektoru jeb dūmu detektoru lietošana ir efektīvs risinājums, kas, laikus signalizējot par sadūmojumu telpā, ļauj cilvēkiem izglābties un līdz ar to samazina ugunsgrēkos cietušo un bojā gājušo skaitu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina iedzīvotājus iegādāties un savos mājokļos uzstādīt ugunsgrēku autonomos detektorus. Saskaņā ar jaunajiem ugunsdrošības noteikumiem, kas stājās spēkā 2016. gada 1. septembrī, dūmu detektori ir jāuzstāda visos mājokļos  līdz 2020. gada 1. janvārim.