Maija Mežaka

Pasniegtas Draudzīgā aicinājuma fonda medaļas

7.Februāris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ik gadu janvāra nogalē Draudzīgā aicinājuma fonds ielūdz svētkos, kuros ar fonda medaļām apbalvo cilvēkus, kas veiksmīgi darbojušies skolēnu izglītošanā, mudinot viņus sasniegt arvien labākus rezultātus, atzinība izskan arī sabiedriskajiem darbiniekiem, mecenātiem.

Ar spītību un sportisko rūdījumu

2.Februāris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

KĀRLIS ARNOLDS AVOTS šajās dienās atmēģināja «Mazās traģēdijas», jo kādu laiciņu izrāde nebija spēlēta. Izrādē viņš ir Albērs no stāsta «Skopais bruņinieks»: «Tāds izlaists jaunietis, pieradis dzīvot uz vecāku rēķina, un pēkšņi barons, mans tēvs, ko spēlē Dace Eversa, vairs nedod naudu... Darbs pie režisora Ščipicina no Sanktpēterburgas bija bezgala interesants un arī veselīga pieredze. Zināms, ka manai paaudzei ir grūtības ar krievu valodu, man vismaz ir paveicies tādā ziņā, ka ātri sapratu, ka šī valoda būs vajadzīga, un pēc vidusskolas sāku skatīties filmas krievu valodā. Sarunu līmenī varu komunicēt, arī režisora teiktajam tulku nevajadzēja, bet, tiklīdz pašam jāizsakās, ir problēmas, tāpēc apsveru iespēju par privātskolotāju, jo būs taču jāspēlē krievu klasika, jālasa krievu oriģinālliteratūra.»

Laba izrāde ir komandas darbs

2.Februāris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Viena no Valmieras drāmas teātra jauno aktieru piecnieka, kas kolektīvam pievienojās šajā — teātra 95. sezonā, KLINTA LEJA uz jautājumu, kā viņa iejutusies Valmierā, teātrī, momentā atsaucas: ļoti labi! Piebilst, ka nekādas nostalģijas pēc Rīgas dzīves viņai nav un Valmieras miers ir tieši laikā.

Atzīšanās mīlestībā savai skolai — filmā un likteņzīmēs

31.Janvāris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Vakar Valmieras 5. vidusskolas darba diena noslēdzās svētku gaisotnē — notika filmas «Spēka zīme — skola pie ezeriņa» pirmizrāde. Filmas autori un tās līdzdalībnieki tajā stāsta par skolas vēsturi, par saviem gadiem skolā un atzīstas cauri laikiem saglabātajā mīlestībā pret to, izskan Valmieras mēra Jāņa Baika un Kocēnu novada Izglītības pārvaldes vadītājas Ievas Stiģes u.c. vēlējumi.

Kā sauc, tā atskan

25.Janvāris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Tautisko deju kolektīvu koncerti, sevišķi, ja tajos piedalās vairākas grupas, arvien sapulcē pilnas lielo kultūras namu zāles; tas, jāatzīst, ne vienmēr ir pa spēkam pagastu kolektīviem. Taču Burtnieku novada Valmieras pagasta jauniešu deju kopas Sadancis līdzjutējiem jau vairākus gadus par mazu, izrādās, ir ne tikai teātra skatuve, bet arī Valmieras Kultūras centra lielajā zālē visiem gribētājiem neizdodas iekļūt. Tā bija, un tas bija sagaidāms, arī nesenajā Sadanča 35 gadu jubilejas koncertā. Ja rīkotāji ļautu vaļu skatītāju emocijām, koncerts izstieptos divkārt garāks, jo tādu aplausu gaviles tik bieži nelaimējas piedzīvot. Var jau teikt, ka Sadancī dejo Rīgas un citu lielo augstskolu studenti, tāpēc tādi panākumi, bet pašdarbnieki labi zina: studiju gadi ļoti attālina no iemīļota kolektīva, jo vieglāk ir iesaistīties Rīgas, Jelgavas deju kopās —  kurš gan nezina, ka regulāri apmeklēt mēģinājumus arī nedēļas vidū daudziem kļūst par grūtu vai arī virsroku gūst Rīgas vilinājums.

Valmieras skolēnu uzņēmumi panākumu ceļā

24.Janvāris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Viens no biedrības Junior Achievement Latvija būtiskākajiem darbības virzieniem ir skolēnu mācību firmu (SMU) attīstīšana un to izpausmju pilnveidošana. Pēdējos gados ievērojami pieaudzis to skaits, SMU sākuši darboties arī pamatskolās un sākumskolās, gūstot panākumus ne tikai vietējā un valsts mērogā, bet arī starptautiskos gadatirgos.

Projekts maina vidi, sekmē spriestspēju, ieinteresē par valodām

23.Janvāris, 2018
Pilsētās un novados
Portālā

Ar novada pašvaldības atbalstu Kocēnu pamatskolā un Rubenes pamatskolā turpinās Valsts izglītības satura centra īstenotais Eiropas Sociālā fonda projekts «Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai». Projekta norises laiks — divi gadi. Tā galvenais mērķis ir attīstīt bērnu, vai tas ir skolēns, kuram ir kādas mācīšanās grūtības, vai bērns, kurš, kaut tikai nedaudz pacenšoties, varētu uzlabot savu zināšanu līmeni, vai jau zināmus panākumus ieguvušais, lai spertu soli tālāk un sevi pozicionētu vismaz pakāpi augstāk kā savā klasē, skolā, tā novadā un valstī.

Pateicībā — tikšanās Rīgas pilī

17.Janvāris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Mākslas vidusskolas pedagogi vienmēr sekmējuši savu audzēkņu līdzdalību kā valsts, tā starptautiskos konkursos. «Ja ir forša tēma un to var iekļaut apgūstamajā programmā, kāpēc ne,» spriež skolotāja Ilze Ērgle-Vanaga.

Pirmais ārpusskolas projekts — veiksmīgs

12.Janvāris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

MARIJA ROZE ir Valmieras Mākslas vidusskolas apģērbu dizaina specialitātes 4. kursa studente. Mācījusies Ērģemes pamatskolā un Valkas mākslas skolā. Iesaistījusies Sv. Sīmaņa baznīcas aktivitātēs, piedalās dievkalpojumos, dziedot liturģiskajā korī. Īpašs Marijai bijis pagājušais gads, kad jūnijā Baznīcu nakts nodarbību laikā ar bērniem sastapusies ar pašvaldības speciālisti Zani Bulmeistari un negaidot saņēmusi uzaicinājumu iesaistīties 2018. gada Valmieras kalendāra veidošanā, kas iecerēts atšķirīgāks nekā iepriekšējos gados.

Jaunā maršrutā: Rīga-Valmiera-Rīga

12.Janvāris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Nekas sarežģīts, teic jaunā aktrise ELĪNA DAMBE, kas aizvada pirmo sezonu profesionālā teātrī pēc Latvijas Kultūras akadēmijas absolvēšanas, un jāpiekrīt: kas gan mūsdienās ir simt kilometru. Rīdzinieki, kas izvēlas noskatīties izrādes Valmierā, rēķinot: tas pats, kas no Rīgas centra līdz Juglai, pieskaitot sastrēgumos pavadīto laiku. «Pati braucu ar auto, kursabiedri arī, sarunājam, kurš kurā dienā brauks, un katru mēģinājuma un izrādes dienu esam darbā Valmierā, pēc tam atpakaļ uz mājām Rīgā,» Elīna ar dzīvi ir apmierināta, jo galvenais — ir darbs, ir lomas, Vecgada koncerta Latviešu romantiķi sagatavošanas procesā ieguvums bijusi sadarbība ar labu vokālo pedagoģi, kas mēģinājusi no aktieriem izspiest, cik vien spēj, tāpēc atkal ir pasperts solis uz priekšu savā izaugsmē.

No kalna... uz teātri

12.Janvāris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

PAULS IKLĀVS iepazīstoties pavēsta: esot rīdzinieks parastais, pabeidzis Āgenskalna valsts ģimnāziju, savu pirmo profesionālo izglītību ieguvis pavārskolā, par ko saka: «Kad sēdi mājās un cep kartupeļus, tev patīk, bet, kad prakses vietā dienām klapē karbonādes, vienā brīdī saproti, ka vari tērēt savu laiku produktīvāk, nekā tikai klapēt karbonādes. Domāju, dzīvē vienmēr viss sakārtojas, kā tam jābūt, un manā gadījumā teātris ir tieši tas, kas man bija vajadzīgs.»

Laba grāmata par sevi — obligāta?

11.Janvāris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Modes un stila žurnāls Pastaiga tradicionāli gadu iesāk ar Latvijas jauno talantu Zelta desmitnieku. Šogad tajā ierakstīts arī Valmieras teātra scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs, kas izraudzīts arī par žurnāla janvāra numura cilvēku.

Lai dzīve krāšņāka

10.Janvāris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Neapstrīdami — Savējā

Skolās iezvanīts ne tikai jaunais, 2018. gads, bet arī atbildīgais mācību gada otrais semestris. Jura Neikena Dikļu pamatskolas pedagogu kolektīvam ar dubultu atbildību — cieņpilni sevi jāapliecina skolas akreditācijas procesā.

Domās par jaunu darba cēlienu ir arī Dikļu skolas, Dikļu un Zilākalna pirmsskolas skolotāja un folkloras kopas Endzelīte vadītāja GUNTA ZVIRBULE, kuru kopā ar vairākiem novada cilvēkiem Latvijas valsts svētkos novada pašvaldība godināja ar Gada balvu 2017.

«Kas tur ko runāt, Guntiņa jau sen ir mūsējā, Savējā,» ne mirkli nešaubās aša Dikļu sieviņa, ar to nepārprotami liekot saprast — Savējais ir īpašs, neapstrīdams statuss.

Mājās nav un nevar būt garlaicīgi!

4.Janvāris, 2018
Pilsētās un novados
Portālā

AIJA KUĢE. Kad viņa, toreizējās Varoņskolas (tagad Valmieras Valsts ģimnāzija) skolniece, vasarās strādāja Liesmā, likās, nākotnē būs lieliska žurnāliste, jo jau savos jaunajos gados Aija bija radoši brīva, neko negribēja zināt par kādiem vispārpieņemtiem štampiem. Domas un sapņi raisījās, viņa droši gāja cilvēkos un ieguva daudzus draugus mākslinieku, aktieru vidē. Tolaik iespēju studēt ārpus Latvijas izmantoja ne tik daudzi, arī Latvijai atvēlēto nedaudzo vietu dēļ bija jāiztur nopietns konkurss, bet Aija to spēja, un īstenībā viņas lēmums arī nepārsteidza.

Lai ir prieks — spēlēt un skatīties!

3.Janvāris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Muzikālā noskaņā aizvadīts Valmieras teātra pērnais gads. Pēc tradicionālā gadu mijas koncerta, šoreiz ar solodziesmām no latviešu klasikas un tautā populāriem mūzikliem un rokoperām, kā ik gadu notika teātra mazā Spēlmaņu nakts — iepriekšējās sezonas labāko mākslinieku apbalvošanas ceremonija.

Būt pašpietiekamiem un, lai cik grūti — nepadoties

29.Decembris, 2017
Valmierietis
Laikrakstā

INESE RAMUTE. Kopš 1987. gada Valmieras Drāmas teātra aktrise. No 2001. gada Valmieras Viestura vidusskolā kopā ar skolēnu teātra Sprīdītis māksliniecisko vadītāju veido teātra klašu audzēkņu un Sprīdīša izrādes, runas pedagoģe. Gada valmieriete 2017. Ģimene: vīrs Valmieras teātra aktieris Juris Laviņš, meitas — režisore Elīna Cērpa. Iestudējusi izrādi Lūcis Valmieras teātrī, šobrīd veido izrādi Ģertrūdes ielas teātri Rīgā. Liene Laviņa-Kalnaella, dokumentālās filmas Rūķi par Valmieras aktrisi Rutu Birgeri, ir jaunas ieceres, bet šībŗiža dzives prioritāte ir septiņus mēnešus jaunā meitiņa Rota, un viņas brālis sešgadīgais Vestards.

Jauns vārds teātra afišā

15.Decembris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šosezon Valmieras teātra aktieru kolektīvā ienāca pieci jauni mākslinieki — šī gada Latvijas Kultūras akadēmijas diplomandi. Viņiem pievienojies arī iepriekšējā aktieru kursa absolvents — valmierietis ULDIS SNIĶERS.

Ar izdomu, gaumīgi, vienojoši

14.Decembris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Svētki katrā pilsētā, novadā, darba kolektīvā, ģimenē ienāk atšķirīgi. Un šajā izteikti mirdzošajā laikā, kad vairāk vai mazāk visus pārņēmis dāvanu drudzis, daudzi no mums, aizdedzot Adventes sveci, atrod arī mirkļus tikai sev, lai atcerētos aizejošajā gadā piedzīvoto, pārdzīvoto, pārdomātu un iecerētu nākamo gadu.