Elīna Upīte

Neikenkalna dabas koncertzāle atzinīgi novērtēta prestižajā konkursā «Eiropas Padomes Ainavu balva»

20.Aprīlis, 2022
Pie mums un citur
Laikrakstā

No 6. līdz 8. aprīlim Grieķijā norisinājās Eiropas Padomes Ainavu konvencijas ieviešanas forums, kurā Valmieras novada pašvaldība saņēma Eiropas Padomes ģenerālsekretariāta konkursa «Eiropas Padomes Ainavu balva» diplomu par pašvaldības īstenoto projektu latviešu Dziesmu svētku šūpulī Dikļos – Nei­kenkalna Dabas koncertzāles izveidi.

Konkursā atzinīgi novērtēta atjaunotā Kokmuižas pils

15.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvija pagaidām ir vienīgā no Baltijas valstīm, kur tiek organizēts ilgtspējīgai būvniecībai, arhitektūrai un dizainam veltīts konkurss, kas risinājās jau devīto gadu, turklāt nākamgad konkurss aptvers arī kaimiņvalstis – Igauniju un Lietuvu. Arī šogad tika pieteikti nozīmīgi objekti, projekti un dizaina idejas, ko vērtēja starptautiska žūrija.

No 1. maija kalpošanu Rubenes draudzē uzsācis mācītājs Gints Polis

6.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aicināts pastāstīt par savu līdzšinējo dzīves gājumu un saistību ar Rubenes baznīcu un Rubeni, mācītājs Gints Polis raksta: «Visa mana laicīgā dzīve, no piedzimšanas 1964. gadā līdz šodienai, kā turpinājums iepriekšējām dzimtām daudzās paaudzēs saistīta ar Raiskumu, un droši varu teikt, ka tajā vietā esmu kā aborigēns – pamatiedzīvotājs.

Leģendu naktī Kokmuižas pilī

25.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien, 26. oktobrī, Kocēnos jau ceturto reizi Leģendu naktī apmeklētājiem durvis vērs Kokmuižas pils, piedāvājot vēl nebijušu pasākuma programmu, kas būs saistoša kā lieliem, tā arī maziem Kokmuižas apmeklētājiem.

Atjauno Rubenes evaņģēliski luteriskās baznīcas ēku

3.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Projekta «Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos» ietvaros Rubenes evaņģēliski luteriskās baznīcas teritorijā kopš augusta beigām norisinās būvniecības darbi, kuru rezultātā baznīca piedzīvos nozīmīgus vizuālos un drošības uzlabojumus, kā arī kļūs pieejamāka apmeklētājiem.

Zaļie ceļi nedala, bet vieno!

11.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

5. un 6. septembrī Kocēnu novadā norisinājās Eiropas Zaļo ceļu asociācijas īstenotā projekta «Zaļo ceļu mantojums» noslēguma konference, kas pulcēja dalībniekus no deviņām Eiropas valstīm – Portugāles, Beļģijas, Spānijas (arī Katalonijas), Čehijas, Polijas, Itālijas, Igaunijas, Austrijas un Latvijas, kā arī, piedaloties nozares ekspertiem un valdības pārstāvjiem, Dikļu pilī tika pasniegtas 7. Eiropas Zaļo ceļu asociācijas balvas.

Septembra sākumā – vērienīgi Kokmuižas svētki

23.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinot iedzīvināt leģendām bagāto Kocēnu novada kultūrvēsturisko mantojumu, 6. un 7. septembrī Kocēnos jau piekto reizi notiks atjaunotie Kokmuižas svētki. Pasākuma tēma šogad ir «Leģendas atdzimšana» un tās satikšanās ar mūsdienu pasauli. Pavisam drīz no jauna atdzims leģendārais Kokmuižas brūzis, kas savulaik bija varenākā lauku alus darītava Vidzemes guberņā. Tajā tapa Eiropā iecienītāko veidu alus, un šobrīd noslēgumam tuvojas brūža atjaunošanas darbi, lai leģendāro alu pēc 80 gadiem atkal brūvētu Kokmuižā.

Dikļos atzīmēs Pirmo Dziedāšanas svētku 155. gadadienu

21.Jūnijs, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

2019. gadā aprit 155. gadskārta kopš pirmajām dziesmu dienām Dikļos – Dziesmu svētku tradīcijas aizsākumiem, kad 1864. gada Vasarsvētkos Dikļu mācītājmuižas parkā Juris Neikens noorganizēja pirmos kopā dziedāšanas svētkus, tādējādi liekot pamatus Dziesmu svētku tradīcijai. Pirmie Dziedāšanas svētki Dikļos izauga līdz pirmajiem Vispārējiem Dziesmu svētkiem Rīgā 1873. gadā.

Frankofonijas dienas Kocēnu novadā

1.Marts, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ik gadu martā visā pasaulē tiek organizētas Frankofonijas dienas, un arī Kocēnu novada iedzīvotājiem un viesiem jau piekto reizi būs iespēja būt daļai no šī vispasaules notikuma un baudīt Francijas kultūras daudzveidību.

Caurumkrogs nominēts balvai Kilograms kultūras

11.Janvāris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Unikālā brīvdabas gleznu galerija, kas izveidota Kocēnu novada Caurumkrogā, nominēta Latvijas sabiedrisko mediju gada balvai kultūrā Kilograms kultūras nominācijā Kultūrvieta. Skatītāju ziemas balsojums norisināsies līdz 18. janvāra plkst. 23.59 interneta vietnē www.lsm.lv. Balsot iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu vai e-pastu.

Kocēnu skauti piedalīsies ziemas nometnē «Baltais vilks»

9.Janvāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinot Latvijas pirmās brīvvalsts laikā iesākto roveru tradīciju – ik gadu doties uz Ložmetējkalnu, lai atcerētos un pieminētu mūsu varoņus – strēlniekus, kas cīnījās par savu zemi Pirmajā pasaules karā, jau 17. reizi skauti un gaidas pulcēsies ziemas sagaitā «Baltais vilks». Kā ierasts, dalībnieku vidū būs arī Kocēnu 38. skautu vienība, kurai dalība šajā sagaitā ir svarīgs ikgadējs notikums.

Kocēnu novada pašvaldība jau otro reizi izcīna Pašvaldību kausu rogainingā

30.Novembris, 2018
Sports
Laikrakstā

17.  novembrī Kandavā un tās apkārtnē norisinājās orientēšanās sacensības «Brīvības rogainings 2018», kuru ietvaros 33 Latvijas pašvaldību komandas ar vairāk nekā 80 dalībniekiem cīnījās par Latvijas trešo Pašvaldību kausu rogainingā. Sīvā konkurencē kausu jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja Kocēnu novada pašvaldības orientieristi – pašvaldības darbinieki un deputāti.