Atskats uz Dzejas dienām

- 13.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Draisko žurkulēnu Koko un Riko piedzīvojumus iepazinuši un iemīļojuši daudzi Latvijas bērni un viņu vecāki, jo grāmatas par viņu piedzīvojumiem iznākušas vairākos turpinājumos. 

2017. gadā Latvijas Leļļu teātrī iestudēta arī izrāde pēc šo grāmatu motīviem. Grāmatas «Bizbizmāsiņa», «Lilallā un viņas pigoriņi», kā arī dzejoļu krājumi bērniem «Ece-bece-ābece» un «Dzejolēni» arī ir rakstnieces Evijas Gulbes radītas. Citiem viņas balss varbūt liksies pazīstama no radio SWH sievišķīgā raidījuma «Sveiciens svārkos». 

11. septembra rītā Mazsalacas vidusskolas zālē pulcējās 1.-4. klašu skolēni, lai iesaistītos sarunā ar Eviju Gulbi par to, kā rodas dzejoļi. Evija bija uzcēlusi māju ar daudziem dzīvokļiem, kur katrā no tiem mitinājās cits iedvesmas avots. Bērni pēc norādēm mēģināja atminēt, kas tie ir, un aktīvi piedalījās dzejoļa lasīšanas – klausīšanās procesā. Šķiet, vislabāk visiem patika dzejolis par varavīksni, jo pēc tam katrs skolēns līdzdarbojās, lai izveidotu kopīgu dardedzi.

Pēc pasākuma rakstniece viesojās Mazsalacas novada muzejā, kur ar interesi iepazinās ar kolekcijām, īpaši pievēršot uzmanību 1300 rotaļu – suvenīru peļu ekspozīcijai, un apmeklēja arī Mazsalacas pilsētas bibliotēku, kur vēl ilgi nenorima interesantas sarunas par bērnu literatūru un ar to saistītām tēmām.

RADOT DZEJU. Aijas Kārkliņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru