Atskats uz aizvadīto gadu SOS bērnu ciematā
SOS bērnu ciemati ir vieta, kur bērniem, kas palikuši bez bioloģisko vecāku aprūpes, ir iespēja uzaugt ģimenē, saņemt mīlestību, būt drošībā, socializēties un mācīties. SOS ciematu ģimenēs bērniem māca praktiskās iemaņas: rūpēties par kārtību mājās un istabā, iepirkties, gatavot ēdienu, izmantot dažādus sadzīves priekšmetus. Turklāt bērni mācās veidot un uzturēt pozitīvas attiecības ar cilvēkiem, kas būs noderīgas arī viņu turpmākajā dzīvē. Latvijā darbojas divi SOS bērnu ciemati – Īslīcē un Valmierā.
EDIJS PĒTERSONS, Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas Vidzemes reģionālās programmas direktors, stāsta, kāds ir bijis aizvadītais gads:
«Kā jau mēs visi zinām, pagājušais gads bija atšķirīgs no pārējiem. Kopš martā iesākās ārkārtas situācija, tas arī mums lika mobilizēties. Sāka nākt ļoti daudz apjomīgas informācijas gan no Labklājības ministrijas, gan Veselības ministrijas. Jo esam sociālo pakalpojumu sniedzēji un mums ir diennakts ilgtermiņa sociālās rehabilitācijas un aprūpes pakalpojums. Tas mums uzliek ļoti lielu atbildību, jo ciematā ir vairāk nekā 60 bērnu. Marts un aprīlis gāja ļoti spraigā dienas ritmā, jo tas mums visiem bija kaut kas jauns – mēs nezinājām un aizvien nezinām, kas sekos. Izmantojām pirmos dezinfekcijas līdzekļus, ko varēja dabūt bez maksas. Braucām uz Iecavu, uz Balticovo, tur deva lielos apjomos dezinfekcijas līdzekļus gan rokām, gan virsmu dezinfekcijai. Bija dažādi rīkojumi par iekšējo kārtību, kāda mums jāievēro.
EDIJS PĒTERSONS. Ārijas Romanovskas foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv