Atpakaļ Ziemassvētkos

- 13.Janvāris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Jūs neticēsit, bet ir iespējams brīnumainā veidā nokļūt gan atpakaļ Ziemassvētkos, gan Dziesmusvētkos, gan vienkārši svētkos, kurus rada kora mūzika un cilvēku pašaizliedzīga tautas tradīciju kopšana. Tieši tā tas notika nupat pagājušās nedēļas nogalē, 7. janvārī, Trikātas kultūras namā, kur tradicionālajā koru sadraudzības koncertā «Zvaigznēm līdzi» tikās seši kori no Valmieras, Limbažiem, Strenčiem, Smiltenes un mājinieki no Trikātas.

Šo starpnovadu sarīkojumu varēja apmeklēt jebkurš kora mūzikas cienītājs, tomēr tradicionāli iegājies, ka lielākoties tie ir sadziedāšanās svētki pašiem koristiem, nevaļas pilnajā laikā tik ļoti nepieciešamā satikšanās, pleca sajūta un kopīgā vaļasprieka svinēšana. 

Kultūras nama zālē vēl cēli stāvēja augumā līdz pašiem griestiem izrotātā Ziemassvētku egle. Koncerta programma bija caurvīta ar Ziemassvētku tēmu, un, ja kādu iemeslu dēļ tie decembrī bija paslīdējuši garām neizjusti, tad tagad senu baznīcas dziesmu un jauno laiku kompozīcijās varēja atgūt iekavēto. Zālē vēdīja satraucoši parfimērijas aromāti, un, siltas gaismas apspīdēti, kori cits pēc cita kāpa uz skatuves. Katrs iepriecināja ar dažām dziesmām, un beigām bija pataupīta visiem kopīga sadziedāšanās.

Kopkoris. Dzied «Trikāta», «Pakalni», «Rītu puse», «Kalme», «Ziedonis», «Imanta». Diriģē Ēriks Derums.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru