Ar pietāti pret dabu

- 13.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Labu laiku vēroju interesantās dabas materiālu spēles un rakstu veidojumus fotogrāfijās sociālajos tīklos, līdz uzdrošinājos uzrakstīt autoram, apvaicājoties par iespējām šādas mākslas izpausmes veidot arī Ķoņu pusē. 

Izrādījās – Jānis Gutāns-Grasis un Sanda Zeme darbojas kopā, ir ieinteresēti meklēt jaunas izpausmes vietas, tāpēc aizvadītajā vasarā Ķoņu kalnā kopā ar vairākiem vietējiem brīvprātīgajiem tapa divi darbi ar nosacītiem nosaukumiem – Ķoņu kalna Zalktis un Saulriets. Apbrīnojami, cik viegli un gaisīgi izskatās mākslinieku darbi fotogrāfijās – uz nūju spices viegli kā pūkas turas akmeņi, zemē vai starp koku stumbriem aizvijas telpiski sprungulīšu raksti, ledus un sniega spēles bildēs veido kosmiskas ainavas... Tomēr, cik daudz fiziska darba un daudzu dienu laika vajadzīgs, lai šādus darbus izveidotu, mēs – brīvprātīgie palīgi, ķonieši un naukšēnieši – uzzinājām tikai, strādājot kopā ar Sandu un Jāni. 

Sanda Zeme stāsta par savu un Jāņa Gutāna-Graša ceļu zemes mākslā: «Lai arī cik nepateicīga būtu nodarbe mākslu sadalīt virzienos, tas tiek darīts, lai būtu ērtāk runāt par atšķirībām un dažādībām radošo izpausmju laukā. Starp daudzajiem ismiem un ārtiem savu vietu ir atradis arī lendārts (land art) jeb zemes māksla. Tas ir tuvs vides mākslai – bieži vien robeža ir ļoti nosacīta.

SANDAI un JĀNIM tapis kārtējais darbs. Foto no mākslinieku arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru