"Alewood" darbi liek par sevi runāt

- 6.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Alojietis Egils Viļumsons ir galdnieks otrajā paaudzē un SIA Alewood īpašnieks. Uzņēmums Alojā darbojas kopš 2013. gada, veicot dažāda veida galdniecības, celtniecības un restaurācijas pasūtījumus kā Latvijā, tā ārpus mūsu valsts robežām.

Galdniecība maizes ceptuvē Alewood mājvieta atrodas vecajā Alojas maizes ceptuvē, kas tika celta 1949. gadā, bet pēc likvidācijas 1994. gadā tika pakļauta laika zoba pārbaudei.   «Egila tēvam mājās bija neliela galdniecība. Pasūtījumiem augot, un nespējot realizēt tos mazajās telpās, radās doma par paplašināšanos,» stāsta Alewood projektu vadītāja Viola Ķikute. «Egils šo ēku iegādājās 2006. gadā — telpas nebija gatavas uzreiz uzņemt jaunus saimniekus, viss bija sabrucis, bija vispirms jāieguldās, jāatjauno. Uzņēmumam nosaukumus tika dots 2012. gada novembrī, bet reģistrēts nākamā gada 29. janvārī. Tas sastāv no diviem vārdiem, kur Ale ir Alojas vecais nosaukums, bet wood no angļu valodas tulkojot ir koks.» 

Pirmais pasūtījums no Šveices Interesanti, ka Alewood pirmie pasūtījumi pirms vairāk kā sešiem gadiem nāca no ārvalstīm. Pie tiem palīdzēja tikt kāds uzņēmuma īpašnieka Ginta Francijā dzīvojošais draugs. Viens no pirmajiem bija kāds klients no Šveices, kurš bija pasūtījis stikla vitrāžas ar alumīnija apdarēm. Pēc tam sekoja pasūtījumi arī no Francijas, un tikai tad parādījās arī pirmie no Latvijas. Lieti noderējuši Ginta vecie kontakti, vēl no darbošanās šajā nozarē gados pirms krīzes. «Pēdējos divos gados pasūtījumi lielākoties nāk no Vidzemes reģiona. Atpazīst jau mūsu nosaukumu un zina mūsu kvalitāti,» piebilst Viola.

ALEWOOD komanda: galdnieka palīgs Einārs Bērziņš (no kreisās), galdnieks Andrejs Lācis, uzņēmuma projektu vadītāja Viola Ķikute un īpašnieks Egils Viļumsons. Alewood arhīva foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru