Aicina Valsts prezidentu aktīvi iesaistīties medikamentu rezerves fonda izveides paātrināšanā

- 14.Jūnijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Ar mērķi pasteidzināt darbu pie valsts drošībai tik būtiska un kritiska jautājuma par valsts zāļu rezerves fonda izveidi, kas pašlaik norit pārāk lēni, Latvijas Zāļu ražotāju asociācija (LZR) ir nosūtījusi aicinājumu uz tikšanos Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam.

LZR ir viena no veselības aprūpes, pacientu un farmaceitiskās aprūpes organizācijām, kas jau šī gada februārī ar oficiālu vēstuli Veselības ministrijai un citām atbildīgajām institūcijām aicināja nekavējoties sākt darbu pie vis­aptverošas valsts medikamentu rezerves sistēmas izveides. 

Jau kopš Covid-19 pandēmijas sākuma 2020. gada martā jautājums par zāļu pieejamību un rezervju veidošanu medikamentiem ir bijis aktuāls un steidzami risināms. Krievijas iebrukums Ukrainā, kad kara pirmajos mēnešos valsts piedzīvoja kritiskus medikamentu apgādes traucējumus un virknē reģionu arī trūkumu, šis jautājums publiskajā telpā vēl vairāk aktualizējās arī Latvijā. Zāļu nepārtraukta pieejamība visiem pacientiem ir arī viena no Eiropas Savienības prioritātēm.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru