3. Latvijas čempionātā krosmintonā

- 28.Decembris, 2016

17. decembrī Jelgavā notika 3. Latvijas čempionāts krosmintonā, kurā piedalījās arī 12 sportisti no Sporta un tūrisma kluba «Zaļā Pēda» (Brenguļi) un Trikātas pamatskolas. Kopumā čempionātā tika izspēlēti kausi sešās dažādās kategorijās — bērni U12, jaunieši U14, jaunieši U18, sievietes, OPEN un O40 vīriešiem. Beverīnas novada sportisti piedalījās piecās kategorijās.

Bērnu U12 kategorijā STK «Zaļā Pēda» spēlētājas Laura Luīze Kiļupe un Mareta Jurgensone pārliecinoši uzvarēja visās savās apakšgrupu spēlēs, savukārt Trikātas pamatskolas pārstāvji Rovilds Deduškevičs un Markuss Mareks Boškins spēlēja ar mainīgām sekmēm. Boškinam nedaudz pietrūka, un finālā izcīnīta 5. vieta, savukārt Deduškevičs iekļuva finālturnīrā. Pirmajā pusfināla pārī tikās Kiļupe un Tālums (KK Krosmintons.lv), kurā trīs setu spēlē (16:9, 10:16, 16:5) pārāka izrādījās Kiļupe. Savukārt otrajā pusfinālā Deduškevičs pārliecinoši divos setos (16:4, 16:7) uzvarēja Jurgensoni. Spēlē par trešo vietu tikās Jurgensone ar Tālumu, un pārāka bija Jurgensone. Savukārt finālspēle starp Kiļupi ar Deduškeviču izvērtās gara un spraiga, paņemot visus spēlētāju spēkus. Trīs setu spēlē (20:18, 11:16, 16:12) uzvarēja Laura Luīze Kiļupe, iegūstot savu pirmo Latvijas čempiones titulu. 2. vietā Rovilds Deduškevičs, 3. vietā Mareta Jurgensone.

Jauniešu U14 kategorijā STK «Zaļā Pēda» pārstāvim Laurim Ģirtam Lācim, zaudējot tikai uzvarētājam Artūram Dzirkalim no Jēkabpils, izdevās izcīnīt 2. vietu. 3. vietā — Ņikita Ruseckis.

Jauniešu U18 kategorijā STK «Zaļā Pēda» pārstāvēja trīs spēlētāji — Matīss Cināts, Mārcis Rullis un Lauris Ģirts Lācis. Pirmo Latvijas čempiona titulu diezgan pārliecinoši izcīnīja Matīss Cināts, kurš savu sīvāko konkurentu jēkabpilieti Arti Lauvu apspēlēja divos setos (18:16, 16:8). Trešajā vietā ierindojās Mārcis Rullis, kuram tikai nedaudz pietrūka līdz sudrabam. Lācim 4. vieta šajā kategorijā.

Sieviešu kategorijā no STK «Zaļā Pēda» laukumos devās Santa Paegle un Kristiāna Anšmite. No apakšgrupu spēlēm finālturnīram pārliecinoši kvalificējās abas spēlētājas. Pirmajā pusfinālā Anšmite tikās ar Agnesi Logošu (KK Krosmintons.lv, Rīga), kurā pārāka izrādījās Logoša (16:7, 16:6). Otrajā pusfinālā Paegle tikās ar jēkabpilieti Ingūnu Aldiņu (BK SMASH), to pārliecinoši uzvarot (16:5, 16:1). Mazajā finālā jeb spēlē par 3. vietu Anšmite divos setos apspēlēja Aldiņu un kāpa uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena. Savukārt tradicionālajā finālā tikās Paegle un Logoša. Paegle spēja divos setos (16:8, 16:10) pārspēt Logošu un trešo gadu pēc kārtas kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Savukārt viskuplāk pārstāvētajā OPEN kategorijā STK «Zaļā Pēda» krāsas aizstāvēja pieci spēlētāji — Ainārs Gulbis, Sandis Šustiks, Renārs Cers, Matīss Cināts un Mārcis Rullis. Pēc apakšgrupu spēlēm tālākām cīņām kvalificējās Cināts un Gulbis, kuri savās apakšgrupās ieņēma pirmās vietas. Ceturtdaļfinālā Gulbis tikās ar Agnesi Logošu un gandrīz stundu ilgajā spēlē svinēja uzvaru trīs setos (18:16, 15:17, 16:14). Šī spēle bija atņēmusi visus spēkus, un tālāk gan pusfinālā, gan spēlē par trešo vietu tika piedzīvoti zaudējumi un gala rezultātā 4. vieta. Savukārt Cināts, rādot labu spēli, vispirms ceturtdaļfinālā trīs setos (16:10, 14:16, 16:12) uzvarēja jelgavnieku Edgaru Rēķi (KK Krosmintons.lv) un tālāk pusfinālā trīs setos (17:15, 8:16, 16:5) arī pagājušā gada Latvijas čempionu Mārtiņu Žogotu (KK Krosmintons.lv, Rīga). Finālā Cināts tikās ar Andreju Krūmiņu (BK SMASH, Jēkabpils), kuram piekāpās divos setos (4:16, 12:16). 3. vieta Mārtiņam Žogotam.

NEPĀRSPĒTA. Ceļu pēc sava trešā Latvijas čempiontitula cīņā ar pretinieci lauž Santa Paegle.