Rokasgrāmata iesācējiem par ieguldījumiem kriptovalūtās

2.Janvāris, 2023
Apmaksātā publikācija
Portālā

Vai jūs interesē ieguldījumi kriptovalūtās, bet nezināt, ar ko sākt? Ja tā, jūs neesat viens. Kriptovalūtas pēdējos gados ir kļuvušas ļoti populāras, un daudzi cilvēki vēlas tajās investēt, lai potenciāli varētu gūt labu ieguldījumu atdevi. Tomēr kriptovalūtu pasaule iesācējiem var būt biedējoša, jo tajā ir daudz žargonu un sarežģītu jēdzienu.

Šajā rokasgrāmatā iesācējiem mēs centīsimies demistificēt ieguldījumu procesu kriptovalūtās un sniegt dažus padomus, kas palīdzēs jums sākt darbu. Mēs apskatīsim, kas ir kriptovalūtas, kā iestatīt digitālo maku un dažādus veidus, kā kriptovalūtas iegādāties. Mēs arī apspriedīsim, cik svarīgi ir dažādot jūsu portfeli un sekot līdzi tirgus attīstībai.

Ir svarīgi atzīmēt, ka ieguldījumi kriptovalūtās ir saistīti ar augstu riska līmeni. Kriptovalūtu vērtība var būtiski svārstīties, un nav garantijas, ka gūsiet peļņu. Pirms naudas ieguldīšanas ir svarīgi veikt savu izpēti un izprast riskus. Ņemot to vērā, ja esat gatavs uzņemties risku un esat sajūsmā par kriptovalūtu potenciālu, šī rokasgrāmata var būt labs sākumpunkts jūsu ieguldījumu ceļojumam.

Tātad, kas ir kriptovalūtas? Kriptovalūtas ir digitālas vai virtuālas valūtas, kas izmanto kriptogrāfiju drošiem finanšu darījumiem. Tās pārsvarā ir decentralizētas, kas nozīmē, ka tās nekontrolē neviena valdība vai finanšu iestāde. Vispazīstamākā kriptovalūta ir Bitcoin, taču ir arī daudzas citas, tostarp Ethereum, Litecoin un Monero.

Viena no galvenajām kriptovalūtu priekšrocībām ir tā, ka tās ļauj veikt ātrus un drošus finanšu darījumus bez nepieciešamības pēc centrālās iestādes. Tie piedāvā arī anonimitāti, jo darījumi tiek reģistrēti decentralizētā virsgrāmatā, ko sauc par blokķēdi, kas neatklāj iesaistīto pušu identitāti.

Lai ieguldītu kriptovalūtās, jums būs jāiestata digitālais maks. Šī ir programmatūra, kas ļauj uzglabāt, saņemt un sūtīt kriptovalūtas. Ir pieejami daudzi dažādu veidu maki, tostarp tiešsaistes, galddatoru un mobilās versijas. Ir svarīgi izvēlēties drošu maku un veikt pasākumus, lai aizsargātu savu ieguldījumu, piemēram, iespējot divu faktoru autentifikāciju un regulāri atjaunināt drošības pieejas, kā arī nekad neizpaust tās trešajām pusēm.

Kad maciņš ir iestatīts, jums būs jāiegādājas dažas kriptovalūtas. Ir vairāki veidi, kā to izdarīt, tostarp izmantojot kriptovalūtas biržu vai pērkot tieši no privātpersonas. Ir svarīgi veikt izpēti un izvēlēties cienījamu biržu vai pārdevēju.

Runājot par investīcijām kriptovalūtās, ir svarīgi dažādot savu portfeli un nelikt visu savu naudu vienā grozā. Tas nozīmē ieguldīt dažādās kriptovalūtās, nevis tikai vienā. Tā ir laba ideja ilgtermiņa ieguldījumu stratēģijai, jo kriptovalūtu vērtība īstermiņā var būtiski svārstīties.

Portfeļa diversifikācija ir svarīgs apsvērums jebkuram investoram, un tas jo īpaši attiecas uz ieguldījumiem kriptovalūtās. Tā kā kriptovalūtu vērtība var ievērojami svārstīties, ir svarīgi sadalīt risku vairākos aktīvos.

Viens no veidiem, kā dažādot savu portfeli, ir ieguldīt dažādās kriptovalūtās. Piemēram, tā vietā, lai ieguldītu tikai Bitcoin, varat apsvērt iespēju ieguldīt arī Ethereum, Litecoin un Monero. Tas var palīdzēt sadalīt risku vairākos aktīvos un potenciāli samazināt jebkuras kriptovalūtas svārstību ietekmi uz jūsu kopējo portfeli.

Vēl viena iespēja ir ieguldīt kriptovalūtas indeksu fondā. Šie fondi iegulda dažādās kriptovalūtās, ļaujot jums dažādot savu portfeli bez nepieciešamības izpētīt un iegādāties atsevišķas monētas.

Svarīgi ir arī ilgtermiņa ieguldījumu stratēģija attiecībā uz kriptovalūtām. Kriptovalūtu vērtība īstermiņā var ievērojami svārstīties, tāpēc ir svarīgi ievērot kursu un neiekrist ažiotāžā vai panikā. Pieņemot ilgtermiņa domāšanas veidu, jūs varat izturēt jebkādas īstermiņa svārstības un dot saviem ieguldījumiem laiku augt. Ievērojot šos padomus, jūs potenciāli varat samazināt savu risku un palielināt izredzes gūt panākumus kriptovalūtas investīciju pasaulē.

Vērtīgi ir arī sekot līdzi jaunumiem un būt informētiem par notikumiem kriptovalūtu tirgū un pasaules ekonomikā. Tas var palīdzēt jums pieņemt apzinātus ieguldījumu lēmumus un potenciāli atklāt iespējas pirkt vai pārdot.

Noslēgumā jāsaka, ka ieguldījumi kriptovalūtās var būt labs veids, kā dažādot savu ieguldījumu portfeli un, iespējams, labi nopelnīt. Tomēr ir svarīgi izprast riskus un veikt savu izpēti pirms ieguldīšanas. Digitālā maka iestatīšana, cienījama biržas vai pārdevēja izvēle, portfeļa dažādošana un jaunākā informācija par tirgus attīstību var palīdzēt jums kā iesācējam orientēties kriptovalūtas ieguldījumu pasaulē.

Ir arī svarīgi atcerēties, ka ieguldījumi kriptovalūtās ir saistīti ar augstu riska līmeni. Kriptovalūtu vērtība var būtiski svārstīties, un nav garantijas, ka gūsit peļņu. Ir svarīgi apzināties šo risku un neieguldīt vairāk naudas, nekā varat atļauties zaudēt.

Ja jūs interesē investīcijas kriptovalūtās, ir ieteicams sākt ar mazumiņu un pakāpeniski palielināt ieguldījumus, iegūstot vairāk zināšanu un pieredzes. Ir arī laba ideja lūgt finanšu profesionāļa padomu vai konsultēties ar nodokļu konsultantu, lai izprastu jūsu ieguldījuma iespējamo nodokļu ietekmi.

Kopumā ieguldījums kriptovalūtās var būt ienesīgs, bet riskants pasākums. Veicot izpēti, dažādojot savu portfeli un saglabājot informāciju, jūs varat palielināt savas izredzes gūt panākumus un pieņemt apzinātus ieguldījumu lēmumus.

Attēls no pixabay.com


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Novadniece - 3.Janvāris, 2023 - 23:40

Ar bēdīgu ziņu lasītājiem šo gadu gan sākat.Šķiet, ka Liesma mūsu makos arī jau lielus kriptovalūtas krājumus pamanījusi, ka šogad tik strauji cenu pacēlusi, 30 centus vairāk par katru eksemplāru, nu jau 90 centus. Būtu vēl par ko? Ir vien plāna, uz 4 lapām, kurās tikai 5 kaut cik lasāmi rakstiņi. Gabals par kriptovalūtu arī izskatās pēc tukšas lappuses aizpildīšanas ar kaut vai ko... Ir valstī inflācija, cenas kāpj, bet par 30% uzreiz, kā nu tās ceļ Liesma, jau ir pa traku! Citi uzņēmēji, kuri ceļ cenas, visamaz cenšas deatlizēti iskaidrot, kas tādu vajadzību pielikt cenu viņiem ir radījis. Godīgi būtu, ja ar precīziem skaitļiem cenas celšanu kādā no nākamajām avīzēm pagaidām avīzi nopirkt gribošajiem lasītājiem izskaidrotu arī Liesma. Kad jāizšķiras, vai nauda pietiks pat ikdienišķai maizītei, var iznākt, ka no par maizes klaipiņu dārgākas "garīgās maizes" vismaz man un, varbūt, arī daudziem citiem nāksies atteikties. Jau tagad pirms Liesmu pirkt, vispirms ielūkošos, vai tā ir biezāka, ar pietiekoši daudziem lasāmgabaliem.

Rasma R - 4.Janvāris, 2023 - 15:19

Negodīgi gan. Jūsu attieksme pret lasītāju būtu godīga, ja jau iepriekš būtu brīdinājuši, ka šogad arī veikalā Liesmai cena būs augstāka. Tagad jūsu cenas lēcienu pamanīju vien tad, kad biju jau nopirkusi un pēc tam skat\iju kases čeku. Iesaku visiem pirma avīzi pirkt to veikalā pirms tam izšķirstīt un pat daļu izlasīt. tikai tad, kad tiešām ir interesants lasāmgabals, var arī nopirkt. Pustukšie numuri tā arī lai paliek veikala plaukstā!

latvietis dziļ… - 4.Janvāris, 2023 - 21:51

Bada laikā velns pat mušas ēd. Un par to perverso kriptobiznesu laikam taču arī kāds safārējies reklāmas devējs būs samaksājis. Nebūtu slikti šim darbonim atļaut iet sviestā individuāli, bet nekacināt lasītājus ar laimētavu cienīgas veiksmes solījumiem. Un normālam "Liesmas" lasītājam tiešām ieguldījumi kriptovalūtā ir - un tas vēl būs aiz matiem pievilkts - šīs dzīves 101. prioritāte!

Pievienot komentāru