Ekonomika

Pieaugs ne tikai dabas resursu nodoklis

- 7.Decembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Kā informē reģionālais atkritumu apsaimniekotājs SIA ZAAO, kas nodrošina atkritumu savākšanu, šķirošanu, uzglabāšanu, apstrādi, pārvadāšanu, apglabāšanu un sabiedrības izglītošanas aktivitātes 8 novadu teritorijās, no 2022. gada 1. janvāra dabas resursu nodokļa pieauguma ietekmē būs izmaiņas ZAAO atkritumu apsaimniekošanas maksā. 

Pārvaldīt pašiem vai uzticēties partnerim?

- 1.Decembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Daudzas pašvaldības pašlaik meklē veidus, kā efektīvāk pārvaldīt centralizētās siltumapgādes sistēmas un klientu apkalpošanu atbilstoši iedzīvotāju vajadzībām. Pēc reģionālās reformas, pašvaldībām apvienojoties, ir jāmeklē jauni veidi, kā optimizēt siltum­enerģijas ražošanu un pārvades sistēmu darbību, lai iedzīvotājiem nodrošinātu kvalitatīvus, videi draudzīgus un ilgtspējīgus pakalpojumus.

Skatē "Rudens Pērle 2021" visās kategorijās uzvar «Burtnieku Zirgaudzētavas» zirgi

- 30.Novembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācija jau ceturto gadu rīko skati «Rudens Pērle» labāko sporta tipa jaunzirgu vērtēšanai un zirgkopības ciltsdarba rezultātu popularizēšanai. Šogad audzētāji un zirgu īpašnieki pavisam demonstrēja 33 zirgus. Vērtēšanas darbs notika četrās jaunzirgu klasēs – trīs un četrus gadus veciem zirgiem, kuri tika speciāli atlasīti no visiem pieteiktajiem dalībniekiem.

«Misija Agronoms» – par augu aizsardzības līdzekļu lietošanu

- 24.Novembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Lai vairotu zināšanas par augu aizsardzību un augu aizsardzības līdzekļu (AAL) pamatotu un atbildīgu lietošanu, kā arī lai skaidrotu integrētās saimniekošanas metodes, Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) maijā uzsāka informatīvo kampaņu «Misija Agronoms», iesaistot valsts iestādes un organizācijas, dažādus partnerus un sabiedrību kopumā. Oktobrī kampaņa noslēdzās.

"Mežs", kas līdzinās bišu stropam

- 23.Novembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Ja savulaik mēdza teikt, ka visi pasaules ceļi ved uz Romu, tad šobrīd par ceļiem un ielām Valmierā var droši apgalvot, ka visiem tiem bērniem (ar un bez vecākiem) un jauniešiem, kurus saista aktīva atpūta, visi ceļi ved uz sporta un aktīvās atpūtas parku Mežs.

ZAAO investē atkritumu krātuves rekultivācijā

- 16.Novembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā Daibe finišē pirmās atkritumu krātuves rekultivācijas darbi. Šī pirmā sadzīves atkritumu krātuve noglabāšanas poligonā Daibē aizņem 3,38 hektāru platību, tās augstums 20 metri (noteikts atbilstoši apkārtējai ainavai).

Akcijā "Otrreiz modē" – 25 tonnas vēl derīgu lietu

- 19.Oktobris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Šā gada septembrī notika pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA ZAAO organizēta atkārtotai lietošanai vēl derīgu apavu, apģērbu un mājas tekstila nodošanas akcija Otrreiz modē.

Iedzīvotāju iesaiste akcijā bija ļoti liela – ja salīdzina vidēji mēnesī EKO laukumos nodoto konkrēto materiālu apjomu pret akcijas mēnesi, tad akcijas laikā nodoto vēl derīgu apavu, apģērbu un mājas tekstila apjoms palielinājies par 357%.

Ķiplokmaizei – «Novada Garšas» sudrabs!

- 13.Oktobris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Jau informējām, ka oktobra sākumā Rīgā, Hanzas peronā, LLKC organizētajā tradicionālajā «Novada Garšas” pasākumā – pārtikas produktu kvalitātes konkursā – starp 175 žūrijas vērtēšanai iesniegtajiem produktiem kuplā skaitā bija pārstāvēti arī Ziemeļvidzemes uzņēmēju ražojumi. Pamanīti un augstu novērtēti!