Ekonomika

Starpfinišs Rūpniecības un eksporta parkā

- 17.Janvāris, 2023
Ekonomika
Laikrakstā

Pērnā gada nogalē Valmierā noslēdzās pirmais no diviem projektiem industriālās teritorijas izveidē bijušā gaļas kombināta teritorijā, ko tagad sauc par Rūpniecības un eksporta parku. Finišējis Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekts Industriālo teritoriju attīstība Valmierā – 1. kārta.

Mežs jāstāda un jākopj vienmēr!

- 10.Janvāris, 2023
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas valsts mežu Rietumvidzemes reģionā, kas ietver apmēram 200 tūkstošus hektāru meža, kopā rēķinot meža cilvēkus un birojā strādājošos, darbs kādiem 55 cilvēkiem. Par viņu ikdienas rūpēm Liesmai garākā sarunā stāsta VILMĀRS KATKOVSKIS, Rietumvidzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs.

Mūsējie Latvijas pirmajā tūkstotī

- 3.Janvāris, 2023
Ekonomika
Laikrakstā

Tieši pirms gadu mijas arī Liesma saņēma ikgadējo Dienas Biznesa izdevumu Latvijas lielākie uzņēmumi TOP 500+. Laika gaitā tas no bieza bukleta kļuvis par pamatīgu ilustrētu žurnālu, kura 2022. gada izdevuma 208 lappusēs gan iespaidīgs statistikas materiālu apkopojums, gan viedokļi un arī pa kādai garākai intervijai.

"Culimeta Baltics" klājas labi!

- 20.Decembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Valmieras novadā 17. novembrī notika Gada balvas uzņēmējdarbībā 2022 pasākums, kurā galvenā balva – Gada uzņēmums 2022 – no svinību vietas Rūjienā atceļoja uz Valmieru, to ieguva SIA Culimeta Baltics. Tieši šajā sakarā Liesma viņnedēļ ciemojās šajā uzņēmumā. Ar visu iepazīstināja MĀRIS MĀRTIŅŠ LESIŅŠ, Culimeta Baltics valdes loceklis un izpilddirektors.

CSDD: jaunumi Rīgā un Valmierā

- 6.Decembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Neatkarīgi no tā, kurš turpmāk vadīs Satiksmes ministriju, Ceļu satiksmes drošības direkcijas jeb CSDD pārraudzītajā lauciņā joprojām viss notiek. Taču ir daži būtiski jaunumi gan galvaspilsētā, gan tepat Valmierā. Par tiem Liesmai stāsta VALDIS STIĢIS, CSDD Valmieras klientu apkalpošanas centra vadītājs. 

"Šķiedra" – ģimenei draudzīgs uzņēmums

- 6.Decembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Otrdien, 29. novembrī, akciju sabiedrība Valmieras stikla šķiedra saņēma Sabiedrības integrācijas fonda apliecinājumu kā Ģimenei draudzīga darbavieta. Izvērtēšanas komisija pozitīvi novērtējusi uzņēmuma piedāvāto un finansēto labumu grozu, kas vērsts ne tikai uz darbiniekiem, bet arī viņu ģimenēm. 

Vidzemes burkānu hakatonā uzvar ideja par banānu mizu čipsiem

- 30.Novembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Laikā, kad pasauli pār­apdzīvotības un ļaužu neapdomīgas rīcības rezultātā arvien vairāk apdraud pārtikas krīze, cilvēki biežāk aizdomājas par to, ka pārtika kļūst vērtīgāka. Ikdienā ar to vairāk saskaramies preču sadārdzinājuma kontekstā, tomēr, lai šo situāciju risinātu ilgtermiņā, svarīgi apzināties, ka arī izejvielas pārtikas ražošanai var izsīkt. 

Nekas vēl nav beidzies!

- 29.Novembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Šoreiz Liesmai pavisam negaidot jāatgriežas pie tik daudzreiz jau mūsu laikrakstā apspriestās tēmas par desmitgades pasažieru pārvadājumu iepirkumu, kas vēl pavisam nesen it kā cerīgi – ar uzvaru lotē Valmiera, Valka, Smiltene – beidzās ar VTU Valmiera bezierunu panākumu. Izrādās, te viss atkal sagriezies šķērsām! Par jauno situāciju stāsta VTU Valmiera valdes priekšsēdētājs AIGARS VĪTOLS.

Apbalvoti lauksaimnieki, mežsaimnieki, zivsaimnieki un pārtikas ražotāji

- 23.Novembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards 17. novembrī pasniedzis Ministru kabineta (MK) Atzinības rakstu, Zemkopības ministrijas (ZM) medaļu «Par centību», ZM Atzinības rakstu un Zivju fonda Atzinības rakstu lauksaimniekiem, mežsaimniekiem, zivsaimniekiem, pārtikas nozares darbiniekiem un valsts pārvaldē strādājošajiem – pavisam 81 laureātam. Augsto apbalvojumu saņēmuši arī Valmieras novada ļaudis.

Novērtē un iesaisties ZAAO pakalpojumu pilnveidē!

- 22.Novembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Reģionālais atkritumu apsaimniekotājs SIA ZAAO līdz 1. decembrim aicina klientus novērtēt esošo pakalpojumu kvalitāti, uzņēmuma darbību, kā arī sniegt viedokli, lai veiksmīgāk ieviestu jaunus pakalpojumus.