Automašīnas ieziemošana: kā sagatavot savu auto ziemai?

7.Decembris, 2022
Apmaksātā publikācija
Portālā

Lai gan termometra stabiņš joprojām stabili turas virs nulle grādiem, ziema vairs nav aiz kalniem. Ja savu auto vēl neesi sagatavojis gada aukstajiem mēnešiem, šajā rakstā atradīsi īsto rīcības plānu!

1. ieteikums: izvēlies kvalitatīvas ziemas riepas

Automašīnas stabilitāte un drošība uz ceļa ziemā lielā mērā ir atkarīga tieši no riepu kvalitātes. Tā ir vienīgā automašīnas daļa, kas nodrošina saķeri ar ceļa segumu, tāpēc labu ziemas riepu iegādei taupīt nedrīkst. Ja pārvietojies pa piesnigušiem vai apledojušiem ceļiem, vērts lūkoties radžotu riepu virzienā.

Vissezonas riepas ir piemērotas vien tad, ja auto izmanto uz labi tīrītiem ceļiem, bet sliktos laikapstākļos automobili atstāj garāžā vai stāvvietā. Minimālais protektora dziļums ziemā ir četri milimetri, taču riepas noteikti nevajadzētu lietot līdz brīdim, kad sasniegta šī kritiskā robeža.

2. ieteikums: servisā pārbaudi akumulatoru, ģeneratoru un aizdedzes sistēmu

Aukstā laikā automašīnas iedarbināšana var radīt problēmas, tāpēc pirms mīnusu iestāšanās ir vērts akumulatoram veikt testu un nepieciešamības gadījumā to uzlādēt vai nomainīt.

Pārbaudīt vajadzētu arī ģeneratoru, kas ir atbildīgs par akumulatora uzlādēšanu, un aizdedzes sistēmu, tostarp kvēlsveces dīzeļdzinējiem un aizdedzes sveces benzīna dzinējiem. Ja to ievērosi, jautājums kā pareizi iedarbināt dīzeli ziemā Tev, visticamāk, nebūs aktuāls.

3. ieteikums: pārliecinies par lukturu stāvokli

Rudens ir īstais laiks, kad pārbaudīt, vai lukturi nav kļuvuši blāvāki un vai to leņķis nav mainījies. Vērtīga ir regulāra lukturu pulēšana. Parūpējies arī par rezerves spuldzēm, lai brīdī, kad kāda no tām izdeg, vari spuldzi nomainīt uzreiz. Ja līdz šim to neesi darījis, izdari mājasdarbu – atrodi un noskaties video pamācību, kā Tavam auto pareizi jānomaina spuldzes.

4. ieteikums: nomaini logu tīrāmās slotiņas

Laikā, kad arvien biežāk uz vējstikla krīt lietus, sniegs, lapas un dubļi, īpaši svarīgs ir slotiņu stāvoklis, tāpēc daudzi autobraucēji tās nomaina rudenī. Nolietotas slotiņas nespēj efektīvi notīrīt vējstiklu, var to sabojāt un traucēt pārredzēt ceļu.

5. ieteikums: vasaras logu tīrāmo šķidrumu nomaini pret ziemai paredzēto

Salā vasaras logu tīrāmais šķidrums sasalst, un tas var radīt virkni neērtību un defektu. Iegādājoties ziemas mēnešiem paredzēto šķidrumu, pievērs uzmanību, cik aukstā laikā to paredzēts izmantot.

6. ieteikums: apstrādā durvju gumijas un slēdzenes

Ziemā problēmas rada sasalušas durvju blīvgumijas. Izvairies no šīs problēmas, apstrādājot tās ar atbilstošu līdzekli. Tas pieejams gan aerosola, gan tūbiņas/zīmuļa veidā. Otrs variants ļauj blīvgumijas apstrādāt precīzāk. Ne mazāk svarīgi ar atbilstošu līdzekli apstrādāt durvju, bagāžas nodalījuma un degvielas tvertnes slēdzenes.

7. ieteikums: parūpējies, lai auto ir ledus skrāpis, slotiņa un lāpsta

Jau laicīgi durvju nodalījumā vai bagāžniekā ieliec ledus skrāpi, lāpstu un slotiņu, lai ātri un ērti varētu atbrīvoties no sniega un ledus kārtas.

8. ieteikums: mīkstos paklājiņus nomaini pret gumijas modeļiem

Auto mazgāšana ziemā ir svarīga, lai to pasargātu no rūsas. Aizmirst nevar arī par salona tīrību, tāpēc viens no uzdevumiem ir ieklāt gumijas paklājiņus. Tos ir ērtāk kopt, un aukstajā laikā ir īpaši svarīgi, lai salonā nebūtu lieks mitrums.

Drošības noteikumi ziemā ir striktāki arī autovadītājiem, tāpēc gada aukstajiem mēnešiem jāsagatavojas kārtīgi. Dodies un Banknote blogu un rakstā 10 lietas, kurām jābūt auto bagāžniekā noskaidro, kam vienmēr jāatrodas Tavā auto!

Foto: Unsplash.com / Jantine Doornbos


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru